Raidījumā “Pāreja” iepazīstina ar nevalstisko organizāciju aizkulisēm

17. maijs. 2023

Iznākusi jau trešā Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” raidījuma “Pāreja” epizodē, kurā skatītājiem iespēja paraudzīties uz ierasto no cita skatpunkta.

Katrā raidījumā kāds sabiedrībā zināms un iemīļots cilvēks ielūkojas kādā no nevalstiskajām organizācijām un to ikdienā, lai uzzinātu par iespējām pašiem caur brīvprātīgo darbu gan palīdzēt līdzcilvēkiem, gan arī gūt vērtīgas zināšanas un prasmes sev. Trešajā raidījumā kopā ar radio personību un pasākumu vadītāju Sandu Dejus uzzināsim, kas ir paralimpiskais sports un ar ko nodarbojas Latvijas Paralimpiskā komiteja.

Kā ierasts, arī šoreiz ir iespēja ļauties jauniem atklājumiem – skaidrojam, kas ir universālais dizains. Tas skar vismaz 80% iedzīvotāju, bet aizvien sabiedrībā nav pietiekama izpratne par to. Caur divu cilvēku stāstu ilustrāciju pusotras minūtes laikā “Apeirons” vides pieejamības eksperts Jurģis Briedis skatītājiem ļauj iegūt izpratni par universālā dizaina būtību.

“Vides pieejamība patiesībā ir daudz plašāka un skar lielāko sabiedrības daļu. Svarīgi nodrošināt risinājumus, kas ir daudzfunkcionāli, viegli un ērti lietojami ne tikai cilvēkiem ar invaliditāti, bet ikvienam, kuram kādā dzīves posmā rodas tāda nepieciešamība. Piemēram, panduss jeb uzbrauktuve var būt noderīga arī vecākiem ar bērna ratiņiem, lifts – senioriem, kuriem ir grūtības kāpt pa kāpnēm. Lai pozitīvas pārmaiņas nāktu straujāk, ļoti liela nozīme ir arī sabiedrības izpratnei šajos jautājumos, tādēļ nepieciešams regulāri izglītot ne tikai būvniecības nozares pārstāvjus, bet visu sabiedrību kopumā,” uzsver Jurģis Briedis.

 

Tāpat kā iepriekšējā raidījumā, arī šajā noslēgumā sociālās jomas aktualitātes. Šoreiz raidījumā intervija ar Saeimas deputātu, Sporta apakškomisijas sekretāru Raimondu Bergmani par sporta politikas aktualitātēm valstī, tai skaitā par to, kāpēc paralimpiskā sporta centra būvniecība kavējas.

 

Raidījums iznāk reizi mēnesī un ikviens interesents to var noskatīties Apeirons sociālo tīklu kontosYoutube, Facebook un Instagram.

Pārejas 3.epizode pieejama šeit

Ja skatoties raidījumu rodas kādi jautājumi, ierosinājumi vai komentāri, droši ar tiem dalieties sociālajos tīklos vai rakstiet – liena@apeirons.lv

Raidījuma veidošana tiek līdzfinansēta Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas  ietvaros.

 

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa