Apvienības Apeirons viedoklis par atbalstu cilvēkiem krīzes laikā un Labklājības ministres iniciatīvu

18. februāris. 2021

Covid-19 un ar to saistītā krīze ir skārusi ikvienu Latvijas iedzīvotāju. Samazinās ienākumi, tiek likvidētas darba vietas, ir minimizētas socializācijas iespējas, nedrošība, bailes, nesaprotama informācija, neziņa par nākotni. Šīs ir tikai neliels problēmu klāsts un sevišķi smagi tas skar cilvēkus ar dažāda veida invaliditāti.

Invalīdu un viņu draugu apvienība Apeirons arī krīzes laikā aktīvi darbojas, lai nodrošinātu dažādus pakalpojumus cilvēkiem ar invaliditāti un ģimenēm, kurās ir bērns ar smagu un ļoti smagu invaliditāti. Nodrošinām attālinātās apmācības gan digitālo prasmju uzlabošanai, gan dažādu valodu apguvei, gan arī daudz laika veltām, lai cilvēkus informētu un aprunātos par katra individuālo situāciju un dažādiem risinājumiem. Joprojām tiek nodrošināts auklītes/atbalsta personas pakalpojums. Risinām darba iekārtošanās jautājumus. Skaidrojam valdības pieņemtos lēmumus.

Esam iepazinušies ar Labklājības ministres iniciatīvu par 200 EUR atbalstu pensiju saņēmējiem, tai skaitā arī cilvēkiem ar invaliditāti.

Uzskatām, ka valdībai ir daudz jautājumu, kuriem vajadzētu pievērst uzmanību šajā krīzes laikā, un kuri būtu virzīti cilvēku ar invaliditāti situācijas uzlabošanai.

Tie ir dažādi medicīniski pakalpojumi, kuru novēlota izmantošana varētu neatgriezeniski ietekmēt cilvēka veselību, pieejamas analīžu nodošanas un vakcinēšanas vietas, lielākas uzmanības pievēršana izglītības iespējām un tehniskajam nodrošinājumam un daudzi, daudzi citi.

Vienreizējs finansiāls atbalsts ir ārkārtīgi nepieciešams, jo arī starptautiskie eksperti ir ziņojuši, ka cilvēki ar invaliditāti Latvijā ir pakļauti ārkārtīgi lielā nabadzības riskam.

Aicinām arī LR Saeimas deputātus un valdību atbalstīt Labklājības ministres iniciatīvu par finansiāla atbalsta piešķiršanu cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī aktīvi domāt par citiem atbalsta mehānismiem.

 

Apvienība Apeirons

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa