Kandidatūru atsaukušās Krapānes vietā «KPV LV» labklājības ministres postenim virza Petraviču

8. janvāris. 2019

No partijas “KPV LV” saraksta ievēlētā Saeimas deputāte Ieva Krapāne otrdien, 8. janvārī, nolēmusi atsaukt savu kandidatūru labklājības ministres amatam topošajā valdībā. Viņas vietā "KPV LV" ministres postenim virza saldenieci Ramonu Petraviču.

Par savu lēmumu Krapāne informējusi partijas “KPV LV” Saeimas frakcijas sēdes laikā. “KPV LV” frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs žurnālistiem paziņoja, ka Krapāne pārdomājusi veselības stāvokļa dēļ: “Tā situācija bija ārkārtas situācija, bet nav nelaime notikusi. Tā ir privāta un delikāta lieta. Tas nebija noslēpums, ka Krapānes kundze ir bērniņa gaidībās, un tas ir privāts jautājums, ko es nevēlos komentēt. Viņa būs atpakaļ pavisam drīz kā parlamentāriete un turpinās darbu Sociālo lietu komisijā.”

“KPV LV” frakcija nolēma, ka Krapānes vietā labklājības ministres amatam virzīs Saeimas deputāti Ramonu Petraviču, kas iepriekš bijusi deputāte Saldus novada domē.

Viņa amatam kandidēja arī pirms divām nedēļām, bet frakcijas balsojumā zaudēja. Viņa ir arī viena no tām deputātēm, kura “KPV LV” sēdē bija pret “Jaunās Vienotības” valdību. Petraviča sevi uzskata par piemērotu amatam, taču sola par nākamo valdību balsot tikai tad, ja būs skaidri tās veicamie uzdevumi.

Pirmsvēlēšanu laikā Petraviča, jautāta, ko vēlas paveikt 13. Saeimā, portālam LSM.lv norādīja: “Pārtraukt mūsu valsts un nodokļu izzagšanu. Sakārtot nodokļu un tieslietu sistēmu, kas savukārt būtu solis nabadzības apkarošanai un aizbraucēju atgriešanai.”

Petraviču jau esot akceptējis valdības veidošanai nominētais Krišjānis Kariņš no “Jaunās Vienotības”.

Iepriekš izskanēja, ka uz šādu soli Krapāni varētu mudināt Kariņš, taču “Jaunā Vienotība” to kategoriski noliedz, norādot, ka tas ir tikai un vienīgi pašas kandidātes lēmums.

Vēl pirmdien, 7. janvārī, Krapāne kā ministres amata kandidāte, vaicāta par prioritātēm labklājības jomā, izcēla ģimenes un bērnus, kā arī vecos ļaudis. Viņa uzsvēra, ka vēlētos atcelt nekustamā īpašuma nodokli pensionāriem.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa