Saeimā diskutē par atbalstu ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām

2. decembris. 2019

Ir iespējams noskatīties pilnu diskusijas videoierakstu.

Pirmdien, 2.decembrī, norisinājās ikgadējā diskusija “Saeima cilvēkiem ar invaliditāti”, un šogad tās centrā bija jautājumi, kas aktuāli ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, tostarp par iekļaujošu izglītību un nepieciešamo atbalstu. Pasākumu rīkoja Saeimas Sociālo un darba lietu komisija un organizācija “SUSTENTO”, atzīmējot Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti.

Diskusiju atklāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens un klātesošos uzrunāja arī labklājības ministre Ramona Petraviča, veselības ministre Ilze Viņķele un Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas “SUSTENTO” valdes priekšsēdētāja Gunta Anča. Pasākuma ieskaņā tika atklāta mākslinieka Mareka Odumiņa gleznu izstāde.

Diskusijas dalībnieki pārrunāja jautājumus par iekļaujošo izglītību, tās pieejamību, marginalizācijas riskiem vispārējās izglītības sistēmā, tehniskajiem palīglīdzekļiem un asistentiem.

Tāpat diskusijas dalībnieki runāja par atbalstu ģimenei, kā arī par partnerattiecību stabilitāti, ekonomisko aktivitāti, resursu pieejamību, ģimeņu, kurā aug bērns ar īpašām vajadzībām, stigmatizāciju, deinstitucionalizāciju.

Konferencei interesenti varēja sekot līdzi arī tiešraidē Saeimas mājaslapā www.saeima.lv.

Latvijas parlamentā diskusija „Saeima cilvēkiem ar invaliditāti”, atzīmējot 3.decembri – Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti –, tiek rīkota kopš 2010.gada.

 

Ināra Mūrniece: vecākiem, kuri audzina īpašu vajadzību bērniņus, nepieciešams adekvāts atbalsts

https://www.saeima.lv/lv/aktualitates/saeimas-zinas/28512-inara-murniece-vecakiem-kuri-audzina-ipasu-vajadzibu-berninus-nepieciesams-adekvats-atbalsts

 

Videoieraksts:

https://cdn.tiesraides.lv/saeima.lv/20191202142701_saeima.lv.3_0

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa