Parasta neparasta dzīve. Laiks un iespēja ceļot!

10. aprīlis. 2023

Beidzot ir iespējams ceļot ! Pa Latviju un ārpus tās. Un tas ir  iespējams, pateicoties aizrautīgai sociālajai uzņēmējai Santai Beitānei un tās koordinatoram Aivaram Krūzmētra no biedrības Aizvējšs.

Sociālā uzņēmuma nosaukums ir Difftravel.

Sociālais uzņēmums darbojas jau divus gadus un ir apceļojis visu Latviju, apmeklējot interesantus muzejus, radošās darbnīcas, koncertus un publiskus pasākumus.

Difftravel ir mikroautobuss ar ratiņkrēslu pacēlāju, un katrā ekskursijā var piedalīties 3 cilvēki ratiņkrēslos.

Turklāt cilvēks tiek aizvests un atvests uz māju, neskatoties uz jau vēlo laiku.

Pati ar Difftravel apmeklēju Tērvetes Dabas parku, pasakaino rūķu mežu, braucot tam cauri pasakainā vilciena vagonā. Rūķu sētu – Rūķu ciemu – Sēņu mežu – Skata torni – Rūķu ciemu “Čiekure”.

Tērvetē ir lieliska pieejamība, lieliska speciālā tualete, bruģakmeņi. Un labos laikapstākļos ir liels prieks tur atpūsties.

Jelgavā  apmeklējām karameļu darbnīcu, kur vērojām, kā top karamele. Tas bija īsts šovs! Pēc tam katram bija iespēja pagatavot savu karameli.

Tad ejam Jelgavas Trīsvienība baznīcas skatu tornī. Tur apskatījām brīnišķīgu interaktīvu Jelgavas iedzīvotāju modes izstādi, sākot no 12. gs.

Bija Igaunijā Tartu pilsētā.  Pabijām Tartu Rotaļlietu Muzejā, pastaigājām pa Tartu Rātslaukumu, Tartu Universitātes dabas muzeju, pie Ledus laikmeta centra, braucām ar plostu pa Sādjerves ezeru un nobeigumā piestājām pie Zinātnes centra AHHAA centra.

Daudz iespaidu, labs garastāvoklis – to visu nodrošina ceļošana ar Difftravel.

Ekskursijas notiek nedēļas nogalēs, kas ir ļoti ērti strādājošiem.

Difftravel organizētās ekskursijas ir vienkārši kolosālas. Vadītāja Santa Beitane vada ekskursijas pārdomāti, bez liekas steigas, palīdzot iekāpt un izkāpt un kam nepieciešam arī pilda asistenta funkcijas ekskursijas laikā. Beidzot ir ekskursijas cilvēkiem ar kustības, redzes un dzirdes problēmām.  Piesakieties, nenožēlosiet, iegūtās emocijas ir to vērts.

Vasarā  plānots ceļot daudzas dienas arī ārzemēs.

Vairāk – http://www.difftravel.org/

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa