Nejēdzīgi dārgs palīglīdzeklis

5. februāris. 2010

Iepriekšējā blogā stāstīju par to, kā man gāja tehnisko palīglīdzekļu centrā sakarā ar nepareizi noformētājām veidlapām, kurās gan bija ierakstīti pilnīgi visi vajadzīgie dati. Tās veidlapas tika pārrakstītas, un ierados VTPC vēlreiz.

Šoreiz mani gaidīja pārsteigums: vibrācijas modinātājpulksteni man piedāvāja dabūt uzreiz! Nopriecājos un lūdzu parādīt. Atnesa kastīti un no tās izņēma melnu Ķīnā ražotu pulkstenīti ar displeju. Izmēģināju, un pa galdu tas lēkāja diezgan dūšīgi. Man parādīja, kā to ieslēdz un izslēdz. Nolēmu ņemt. Samaksāju piecus latus iemaksu un pulkstenis nokļuva manā īpašumā.
Mājās apskatījos pulksteni pamatīgāk. Klāt pieliktā instrukcija bija tikai angļu, vācu, franču un spāņu valodās. Labi, ka ne ķīniski! Podziņas ļoti sīkas, simboliņi grūti saskatāmi. Trīs pirkstiņbaterijas – divas AA, viena AAA lielumā. Interesanti, kāpēc nevarēja būt vienādas? Rādīja laiku, zvanīja vai vibrēja. Citu funkciju šim modinātājam nebija. Pilnīgi nekādu. Pat gaismiņas displejā neplaiksnījās, kā tas ir mobilajā telefonā.
Bet, kad paskatījos uz līgumā ierakstīto cenu, man mute palika vaļā! 25.26 Ls! Apžēliņ, par tādu naudu jau lētu mobilo telefonu varēja nopirkt, kam arī ir pulkstenis un vibrozvans, un piedevām vēl īsziņas var sūtīt un nez ko citu darīt! Par tādu naudu tam modinātājam vajadzētu nevis vibrēt, bet baletu dejot! Un zvanam vajadzētu dziedāt ja ne Lučāno Pavaroti vai Kristīnes Gailītes, tad vismaz Renāra Kaupera balsī! Un displejā vajadzētu mirgot krāsu mūzikas uguntiņām!
Man te radās kādas nelabas asociācijas ar dienvidu tilta izmaksām. Protams, nezinu, kad šie modinātāji iepirkti – varbūt jau daudzus gadus noliktavā stāvējuši? Tos tomēr pieprasa daudz retāk nekā dzirdes aparātus. Kādas ir iespējas izvēlēties modeļus – jo ir arī citādi, ar plakanu, zem spilvena paliekamu vibrācijas ierīci, ir rokaspulksteņi-modinātāju un vēl šis tas, kas diemžēl apskatāms tikai retajās izstādēs vai internetā
Un vēl kāds cits jautājums: kā ir ar jebkura cita veida palīglīdzekļiem un to cenām? Vai nav arī citi gadījumi, kad par lielu naudu tiek iegādāta s.dīga prece? Un kādas ir iespējas VTPC klientiem šo palīglīdzekļu cenas un īpašības apspriest, ieteikt piemērotākos variantus?
16.11.2009.
Piezīme. Kad LNS surdocentrs pārņēma dokumentāciju, viņi „mantojumā” saņēma arī neparocīgo modinātāju čupu.
06.07.2010.

 

2010-07-30 15:04:30

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa