Ekstrēmais brauciens uz veikalu pa nenotīrītajām ietvēm

12. februāris. 2021

Mūsu apvienībā aktīvi darbojas Gunārs Grabinskis, kurš savas apkaimes fb grupā nesen uzsāka diskusiju par ietvju tīrīšanu ziemā un iespēju pārvietoties cilvēkiem ratiņkrēslā. Kopā ar apvienību “Pilsēta cilvēkiem” tapa divi videorullīši par it kā ikdienišķu notikumu – braucienu uz tuvāko veikalu.

paraksties
Elektriskajā ratiņkrēslā Gunārs pārvietojas jau sesto gadu. Ratiņkrēsls viņam palīdz  būt aktīvam un patstāvīgam. Viņam patīk ceļot un piedalīties dažādos pasākumos.

Garākus pārbraucienus Gunārs veic, kombinējot pārvietošanos ratiņkrēslā un sabiedrisko transportu. Taču ziemā Gunārs savu patstāvību zaudē. Nenotīrītās ielas un ietves liedz viņam ziemas laikā pārvietoties pa Rīgu. Traucē arī pāreju tuvumā sabērtie sniega vaļņi.
Nesen parasts brauciens uz tuvāko veikalu notika ļoti ekstremālos apstākļos – lielu daļu no ceļa Gunārs bija spiests braukt pa ielas braucamo daļu, jo cita varianta vienkārši nebija. Par to viņš ierakstīja savas apkaimes grupā. Pēc tam ar viņu sazinājās apvienības “Pilsēta cilvēkiem” pārstāvji, kuri arī cenšas aktualizēt šo jautājumu un panākt, lai ielas tīra mehanizēti. Notika vēl viens brauciens un tika uzņemti divi videorullīši: viens, lai aicinātu cilvēkus parakstīties par centralizētu ielu tīrīšanu Rīgā, un garais rullītis, kurā Gunāra “ceļojums” nofilmēts visu 45 minūšu garumā.
“Pilsēta cilvēkiem” saka:  “Nenotīrītās infrastruktūras dēļ ziemā tūkstošiem cilvēku ir ieslodzīti mājās. Aicinām parakstīties arī jūs!”  Īsais videorullītis:

Brauciena pilnais ieraksts:

 

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa