Iespaidi pēc European Outdoor Film Festival 2023 apmeklējuma

2. maijs. 2024

27.aprīļa vakarā kinoteātrī Splendid Palace pilnā skatītāju zālē arī bija daži Apeirons darbinieki, kuri baudīja European Outdoor Film Festival 2023 sešu īsfilmu programmu.

Viena no īsfilmām ar nosaukumu 9 riteņi bija par ģimeni no Šveices – Laetitia, Toniju un 2 puikām – Raulu un Emriku. Tonijs daudz braukāja ar BMX, snovoja, plānoja ceļošanu. Viņš bija celtnieks, bet tā kā tas darbs viņu neuzrunāja, tad domāja par paraplāna atvēršanas skolu. Abi puikas braukāja ar BMX riteņiem, viņu braukšanas stils bija ļoti traks. Bet tad kā no skaidrām debesīm nāca nelāga ziņa par to, ka sievai konstatēta ataksija. Ar šo neiroloģisko simptomu apzīmē neorganizētas, neveiklas kustības un koordinācijas traucējumus. Viņa nevarēja kustēties, runāt pareizi, bija daudz jāatpūšas, bet smadzenes gan strādāja ļoti labi.
Kad dakteris paziņoja diagnozi, tad Laetitia domāja, ka tās ir dzīves beigas. Tonijs daudz strādāja un viņa domāja, ka jāiet prom. Pagāja laiks, Tonijs pameta savus hobijus, kaut sieva teica, ka viņš esot pelnījis labāku dzīvi. Bet Tonijs paziņoja, ka sieva turpinās dzīvot labāku dzīvi abu bērnu dēļ. Pēc tam Tonijs 3 gadus strādāja, pārveidojot iegādāto kemperi par savas ģimenes otrajām mājām un šis jaunais projekts sievai deva spēku un cerības. Bērni turpināja mācīties attālināti kemperī, trenēties ar BMX riteņiem.
Filmas beigās Laetitia uzdod jautājumu par ko vēlētos lai ģimene par viņu atcerās.Ģimene ir ļoti svarīga un ka visi kopā esam darījuši daudz lai būtu laimīgi un brīvi un mamma būtu spēcīga, laimīga. Daudzi cilvēki ar tādu diagnozi slimnīcās gaida dzīves beigas, bet Laetitia tāda nebija, jo viņa ir stipra, visu laiku bija kustībā un nepadevās.
Pats šo filmu skatoties turējos pretim emociju viļņiem, bet beigās salūzu un asaras bira kā pupas. Ikvienam iesaku noskatīties šo īsfilmu youtube kanālā. Stāsts ir par to, ka nedrīkst dzīvot pagātnē, ir jādzīvo šodienai un rītdienai. Arī Latvijā ir daudz cilvēku ar līdzīgām diagnozēm, kuri nepadodas. Lai tā būtu, tad ar sevi ir smagi jāstrādā lai būtu laba fiziskā un mentālā veselība. Smags darbs nes augļus!

Īsfilmas treileris

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa