Par “bumbām” un informāciju stacijā ārkārtas gadījumos

6. februāris. 2016

Bieži eju garām Rīgas Centrālajai dzelzceļa stacijai, un divu gadu laikā trīs reizes esmu redzējusi, ka tā tiek slēgta aizdomīgu telefona zvanu dēļ. Vienreiz pagadījos tieši tajā laikā, kad cilvēki tika dzīti ārā, bet pārējās divas reizes – kad dzeltenās policijas lentas jau bija novilktas apkārt, bet ugunsdzēsēji, specvienības un ātrie - ieradušies.

Man problēmas nerodas, jo eju uz autobusa pieturu, nevis uz vilcienu. Arī Origo veikalos man nekas īpašs nav meklējams. Bet tiešām žēl to cilvēku, kuri “ārkārtas situācijas” laikā stāv ar riteņsomām, un kuriem jādodas uz Valmieru, Daugavpili, Liepāju vai citur. Kuri nezina, ko tagad iesākt.

Zinu, ka šādos gadījumos vilcieni kursē no Torņkalna, Jāņavārtu un Zemitānu stacijām, bet vai to zina arī citi? Un vai zina, kā uz šīm stacijām varētu aizbraukt?

Sen jau stacijas un arī autoostas tuvumā nepieciešams uzstādīt pamatīgu lielizmēra Rīgas pilsētas karti. Ne visiem ir GPRS mobilajos telefonos vai papīra karte līdzi.

Un tā kā “bumbošana” – gan īsta, gan viltus trauksme – pasaulē diemžēl kļūst arvien populārāka, tad laiks padomāt arī par tablo pie stacijas ēkas ārējas sienas, kur varētu parādīties informatīvie uzraksti par to, kas notiek un ko darīt. Tā kā arī stacijas personāls trauksmes gadījumā spiests atstāt telpas, jāizdomā, kā informāciju uz šī tablo varētu rakstīt no ārpuses – piemēram, ar glābēju vai policijas rīcībā esošu tālvadības pulti. Pārvietojams tablo varētu būt arī operatīvo dienestu rīcībā, jo neziņa par to, kas notiek un ko darīt, rada tikai lieku haosu un drūzmēšanos. Cik gan sarežģīti būtu uzrakstīt, ka stacija uz laiku slēgta, ka vilcieni atiet no Torņkalna, Jāņavārtiem un Zemitāniem, un pēc tam informēt, ar kādu sabiedrisko transportu tur var nokļūt.

Ak jā, un cilvēki ar dzirdes traucējumiem par informāciju uz tablo varētu būt sevišķi priecīgi!

Šī ideja man ienāca prātā, lasot par spridzināšanu Briseles lidostā. Saprotams, ka tablo pie ārējas sienas vajag iekārtot arī lidostas un autoostās. Bet tā, ka arī to var sabojāt, vēl labāk būtu aprīkot ar tablo glābšanas dienestu un policijas auto. Dubults neplīst.

Noteikti ir jāsniedz paziņojumi par to, ko ieteicams darīt pasažieriem, kuri jau iegādājušies biļetes vai gatavojas to darīt, sagaidītājiem un arī stacijas vai lidostas darbiniekiem.

Jo vairāk informācijas, jo mazāk haosa.

2016-04-06 17:27:32

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa