Latvijas novados īstenos krūšu veselībai veltītu informatīvo kampaņu “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!”

15. aprīlis. 2018

Šogad astoto reizi norisināsies krūšu veselībai veltīta informatīvā kampaņa "Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!", kuras laikā 50 reģionālās vēstneses 29 Latvijas novados informēs par krūts vēža profilaksi.

Kampaņas šā gada mērķis ir aktualizēt agrīnu krūts vēža diagnostikas un ārstēšanas nozīmi, kā arī pievērst uzmanību vīriešu lomai krūts vēža gadījumā. Rozā lentītes simbols šogad veidots no rozā kaklasaites, tādejādi uzsverot, ka iedrošinājums un atbalsts, ko vīrietis var sniegt sievietei, var veicināt gan laicīgu krūts vēža diagnostiku, gan agrīnas ārstēšanas uzsākšanu, kas ir īpaši nozīmīgi, lai ārstēšana būtu iespējami efektīvāka.

Iepriekš īstenotās kampaņas veicinājušas to sieviešu skaita pieaugumu, kuras veic regulāru krūšu pašpārbaudi un profilaktiskās pārbaudes. Kampaņas laikā vēstneses veic brīvprātīgu darbu, mudinot sievietes regulāri pārbaudīt krūtis, izmantot valsts apmaksāto skrīningu un vajadzības gadījumā iedrošina doties pie ārsta.

Kampaņas centrālais pasākums šogad notiks 10. jūnijā, kad paredzētas aktivitātes pie Brīvības pieminekļa, kam sekos solidaritātes gājiens “Ejam kopā, lai dzīvotu!” uz sporta namu “Daugava”, kur norisināsies labdarības basketbola spēle starp Latvijas un Somijas sieviešu izlasēm.
Krūts veselībai veltīto informatīvo kampaņu “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” organizē Latvijas Basketbola Savienība un krūts vēža pacienšu atbalsta biedrība “VITA”.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa