Septiņu gadu laikā Mobilais veselības aprūpes centrs sniedzis konsultācijas 30 000 bērniem

15. aprīlis. 2018

Mobilais veselības aprūpes centrs (MVAC) kopā ar okulistu un neirologu no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas aprīlī izbraukuma vizītē Vecumniekos sagaidījis 30 000.pacientu kopš savas darbības sākšanas 2011. gadā.

Katru gadu MVAC apmeklē vairāk nekā 40 pilsētas tuvākos un tālākos Latvijas reģionos, sniedzot bezmaksas ārstu konsultācijas bērniem. MVAC ir 12 metrus garš, moderns transporta līdzeklis, kas pielāgots diagnostisko un profilaktisko medicīnas pakalpojumu sniegšanai. Tajā ir uzgaidāmā telpa un divi ārstu kabineti, viens no kuriem īpaši piemērots oftamaloga konsultācijām ar visām tam nepieciešamām diagnostikas iekārtām.

Šogad centrs devies 35.vizītē un Vecumniekos sagaidīja savu 30 000 mazo pacientu kopš darbības sākšanas pirms septiņiem gadiem. “Ikdienā dodoties izbraukumos pa visu Latviju, redzam, ka bērnu ārstu speciālistu trūkums ir problēma ne tikai tālākos Latvijas reģionos, bet arī vietās, kas atrodas tuvāk pilsētām vai pat pašās pilsētās,” norādīja centra direktore.

Latvijā ir vietas, ko centrs gadā apmeklē vairākas reizes, katru reizi atgriežoties citādā ārstu sastāvā. Centra mērķis ir nodrošināt ārstu speciālistu konsultācijas, lai savlaicīgi noteiktu diagnozi, kas palīdz izvairīties no nopietnām saslimšanām nākotnē.

MVAC bez maksas var saņemt oftalmologa, pediatra, pulmonologa vai alergologa, neirologa, bērnu endokrinologa, gastroenterologa, dermatologa un LOR konsultācijas, kā arī plašu izglītojošo programmu bērniem, vecākiem un vietējiem medicīnas speciālistiem. Vajadzības gadījumā speciālisti uztur kontaktus ar vietējiem ārstiem, kuru ziņā ir tālākā bērna ārstēšana un uzraudzība.

Centrs ir starptautiskās organizācijas “Ronald McDonal House Charities” programma, kuras ietvaros 2007. gadā tika atvērta Latvijas nodaļa un aktīva darbība sākta 2011. gadā. Centra darbība tiek nodrošināta tikai ar līdzcilvēku ziedojumiem. Programma jau vairāk nekā 36 gadus darbojas vairāk nekā 50 pasaules valstīs, rūpējoties par bērnu labklājību.

 

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa