Kur neredzīgam cilvēkam ir īstā vieta?

5. februāris. 2011

Cilvēki ar invaliditāti sabiedrībā! It kā gaidīti ar uz papīriem sarakstītām deklarācijām, pamatnostādnēm, koncepcijām un citiem svarīgiem dokumentiem, bet patiesībā Eņģelis norāda, kas notiek patiesībā!

Nupat Latviju pāršalca ziņa, ka neredzīga meitene nav ielaista kādā no klubiņiem. Un tas, kas pārsteidza, ir nevis tas, ka neielaida, jo tādi gadījumi gadās itin bieži, bet, ka no sabiedrības puses ir ārkārtīgi liela iesaistīšanās. Sevišķi komentējot TVNETĀ un Delfos. Kopā gandrīz 1000 komentāri, kas pārsvarā arī nosoda kluba vadību, menedžerus, feiskontrolierus. Pārsteidz ari atbildīgā darbinieka Eņģeļa izrunāšanās: „Viņš arī pauž šaubas, vai deju klubs neredzīgai meitenei būtu īstā vieta, kur atrasties”

Kas tad neredzīgai meitenei, Eņģeļprāt, būtu īstā vieta?!

Nupat jau likās, ka šāda attieksme ir neiespējama Latvijā! Nupat likās, ka esam izauguši un sapratuši, ka visiem ir vienādas tiesības! Tomēr tik klaja necieņa un tieša diskriminācija nav sen novērota. Paldies meitenei, kura uzdrīkstējās publicēt savu stāstu, jo tieši šie „sīkie” sadzīves atgadījumi ir vislielākie integrācijas pretinieki. Un ar šādām attieksmēm arī sākās tas, ka invalīdu var neielaist sākumā klubiņā, skolā, augstskolā, kādā iestādē var nezināt kā runāt, kādā darba vietā var neatrasties darbs utt.

Paldies tiem, kas kaut vai ar saviem komentāriem nosoda šo pazemojošo situāciju. Tikai gribētu, lai arī kāda atbildīga valsts tiesībaizsargājoša iestāde pievērstu uzmanību šādiem gadījumiem, jo savādāk ir sajūta, ka katrs dara ko grib…

2011-01-18 11:26:25

Komentāri
jogurts
2011-01-18 12:13:53
Abu interneta portālu komentāros bija pieminēts, ko tā meitene darīšot klubā? Ko darīs? To pašu, ko citi! Mūziku klausīties var arī neredzīgs cilvēks, kokteiļus arī var dzert, un apkārtējo atmosfēru sajust ar ausīm un ādu! Turklāt meitene nebija viena, viņai bija pavadones. Starp citu, arī dejot principā ir iespējams.
Guntars
2011-01-18 16:54:42
Izsaku atbalstu meitenei un citiem, kuriem gadās nokļūt tamlīdzīgās situācijās. Morāli veselā sabiedrībā šī meitene (vai jebkurš cits) pilnīgi mierīgi varētu apmeklēt jebkuru publiski pieejamu vietu arī bez pavadoņiem. Gribu piebilst, ka esmu novērojis arī pie mums Latvijā daudz morāli neiepuvušus cilvēkus kuri palīdz viens otram, tā kā šis varbūt pat ir kliedzošs izņēmums, ne sistēma. Aicinu juristus izglītot sabiedrību, jo lasot komentārus, top skaidrs, ka daudzi nesaprot starpību, kas ir privātīpašumā esošs dzīvoklis un kas ir krogs, veikals, apavu darbnīca u.t.t..
Ideja
2011-01-18 19:15:22
Slēgt to klubu ciet!
idejai
2011-01-18 19:22:31
Slēgšana neko nelīdzēs. Starp citu, tur iet citi invalīdi arī, un tiek iekšā.
harijs
2011-01-18 23:04:24
Atbalstu aktiivu ideju – tiesu!
Lilija
2011-02-05 12:19:35
Prieks ka šai meitenei ir aizstāvji un vairāk par šādam situācijam jāruna!Pietiek cilvēkus diskrimitēt!!

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa