Atskats uz jaunatnes jomas Stratēģiskās partnerības projektu apmācībām “Cross Over” 2019. gada 19. – 23. novembrī

9. janvāris. 2020

Kamēr Latvijā tikko aizvadīti Valsts svētki, Apeirona komandas locekle Lonija Kazlauska devās uz mēreni silto Horvātijas zemi.

Tur mazā pilsētā, Biograd na Moru, kur dzīvo vien 5 tūkstoši cilvēku, notika Erasmus+ programmas ietvaros īstenojamo KA2 jeb Stratēģiskās partnerības projektu jaunatnes jomā īstenošanas apmācības. Stratēģiskās partnerības projekti ir starptautiski Eiropas Komisijas atbalstīti bezpeļņas projekti, kuru mērķis ir veicināt jauniešu iekļaušanu, pilsonisko iesaisti vai izglītošanu. Eiropas Komisija atbalsta dažādus projektu iznākumus (nometnes, tiešsaistes neformālās izglītības kursi, nometnes, izdales materiāli u.c.), tādēļ šis ir viens no tiem jaunatnes jomas veidiem, kurā jaunatnes darbinieki un paši jaunieši var būt patiesi radoši.
Apmācības bija paredzētas dažādām organizācijām, kurām galvenā vai kāda no mērķa grupām ir jaunatne. Dalībniekiem bija iespējams ne vien neformālā gaisotnē iepazīt labās prakses piemērus no dažādiem jau īstenotiem vai procesā esošiem projektiem, bet arī iepazīt tuvāk horvātu un citu Balkānu valstu kultūru.
mācības vadīja pieredzējušas treneres un bija iespēja konsultēties ar Lietuvas, Ungārijas, Latvijas un Horvātijas jaunatnes jomas projektus pārraugošajām organizācijām.
lai gan “Cross Over” šogad notika pilsētiņā, kur lietus redzams vien 20 dienas gadā, 3 no 4 Horvātijā aizvadītajām dienām spēcīgi lija. Dažiem dalībniekiem lietus nebija par šķērsli labi pavadīt laiku un tuvāk iepazīt citu valstu jaunatnes jomas darbības principus, veiksmes stāstus un problēmas.

Lonija un Erasmus+ dalibnieki Horvātijā

Erasmus+

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa