Apeirona nometnē – šoreiz Latgales pusē

5. februāris. 2011

Piecas jaukas dienas šovasar tika pavadītas Aglonas novada kempingā „Pussala” pie Cirīša ezera, kur notika kārtējā nometne cilvēkiem ar invaliditāti „Cirīša Apeirons”.

Šajā nometnē piedalījās galvenokārt cilvēki no Latgales: no Rēzeknes, Preiļiem un Daugavpils. No Rīgas ne visi vēlējās braukt „tik tālu”, un kur nav jūras – pārāk spilgtā atmiņā vēl bija palikusi pērnā gada nometne Abragciemā. Bet tie, kas aizbrauca, bija sajūsmā!
Kopā ar pieaugušajiem nometnes dalībniekiem nometnē atpūtās arī viņu bērni vai mazbērni, citi ģimenes locekļi vai asistenti. Dzīvojām divvietīgās mājiņās un ēdām lielā teltī, kur vietējās saimnieces trīs reizes dienā mūs cienāja mūs ar kārtīgu lauku ēdienu.

Katru dienu pie mums viesojās kāds interesants ciemiņš. Lai gan Jāņi jau bija pagājuši, siera nekad nemēdz būt par daudz, un no divām pieclitru burkām svaiga lauku piena mūsu acu priekšā tapa īsts jāņu siers. Garšīgs! Netālā Maizes muzeja saimniece stāstīja, kā top kārtīga un smeķīga Latgales rupjmaize, kuru varējām tūlīt pat nogaršot. Notika arī vīna degustācija un dziesmu dziedāšana ģitārista pavadījumā – protams, arī latgalīšu valūdā, Bija iespējams pavizināties ar laivu pa Cirīša ezeru, piedalīties makšķerēšanas sacensībās un salasīt tikko ienākušās meža zemenītes, kas nometnes teritorijā auga lielā daudzumā.

Pēdējā diena tika veltīta Aglonas novada apceļošanai. Vispirms bijām Kristus Karaļa kalnā, kurš vēl nav līdz galam izveidots, taču skatāmā tur jau ļoti daudz un iespaids varens!. Tiesa, ratiņnieki ne visur var tuvumā piebraukt. Pēc tam sekoja Aglonas bazilikas apskate, Svētavots un viesošanās Kara muzejā. Varēja pielaikot dažādu armiju formas tērpus, vai vismaz uzlikt galvā cepuri – sākot no Pilsoņu kara laika budjonovkas, beidzot ar smagu ķiveri. Visbeidzot sekoja pikniks pie netālā noslēpumainā Velnezera.

Piecas dienas jaukās vadītājas Lidijas Ceriņas vadībā pagāja ļoti ātri un jācer, ka nākamajā gadā atkal būs cita nometne. Vēlams, pat vairākas! Šādas nometnes vasarā vajadzīgas katrā reģionā. Vai pat katrā novadā.

2011-07-13 10:51:24

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa