Par komunikāciju ar mediķiem un medicīnas iestādēm – 3.daļa. Dīvainā sarakste

3. novembris. 2022

Raksta pirmajā daļā par komunikāciju pieminēju, ka ģimenes ārste mani aizsūtīja pie laboranta uz asinsanalīzēm, un teica: ja kas būs, tad rakstīs uz manu e-pastu.

Pēc brīvdienām e-pastā atradu vēstuli no sūtītāja “Ģimenes ārsti”. Tā vēstīja, ka analīzes nav sliktas, bet varētu būt labāk. Ja piekrītu lietot kādu medikamentu, lai dodu ziņu, tiks izrakstīta e-recepte. Vēstulei nebija paraksta. 

Atbildēju “ģimenes ārstiem”, lai recepti izraksta.

“Ģimenes ārstu”atbilde: “Sarunāts”. (Bez paraksta)

​​​​​​Recepte pienāca e-receptēs, medikamentu nopirku un sāku lasīt informāciju lietotājiem. Kaut kas man tur likās aizdomīgi. Proti, tur bija rakstīts, ka sākumdeva ir 10 mg, un šo devu var pakāpeniski palielināt, bet man bija izrakstītas krietni smagākas tabletes. Aizrakstīju vēl vienu vēstuli un vaicāju, kāpēc tā. Uzdevu vēl dažus citus jautājumus.

“Ģimenes ārsti”: “KURŠ JUMS ĀRSTS?” (Bez paraksta)

(Te nu es beidzot sapratu, ka četriem ģimenes ārstiem un reģistratūrai acīmredzot ir viena e-pasta adrese, un es visas vēstules rakstu uz to)

Es: “Vārds, Uzvārds”.

Pienāca sakarīga atbilde, kurā bija izskaidrots, kāpēc deva lielāka. Tikai vēstulei atkal nebija paraksta.

Pēc šīs sarakstes pagāja vairākas nedēļas. Pienāca kārta izmeklējumam USG, kura rezultātus apskatot, pašai bija skaidrs, ka vēl viena diagnoze klāt. Izdruku jau pēc darba laika aiznesu uz ģimenes ārstu reģistratūru. Nākamajā rītā aizrakstīju vēl vienu e-pastu: ceru, ka izmeklējumus saņēmāt, un man vienas no recepšu zālēm drīz beigsies, vajadzētu jaunu recepti. Šoreiz vēstules tematā norādīju savas ģimenes ārstes vārdu. Lai uzreiz būtu skaidrs, kurš man ārsts.

“Ģimenes ārsti”: “Labdien, saņemts.” (Atkal bez paraksta)

Vairāk nekā.

Portālā Latvija vēlāk pārliecinājos, ka recepte izrakstīta un zāles nopirku. Par pārējo nekādas skaidrības.

Diezgan stulbi jūtos. Ja kaut ko vajadzēs, rakstīšu atkal. Bet var taču atbildes vēstulē vismaz parakstīties “reģistratore A”. “ārste B” vai tamlīdzīgi.

 

Raksta pirmā daļa: https://www.apeirons.lv/par-komunikaciju-ar-medikiem-un-medicinas-iestadem/

Raksta otrā daļa: https://www.apeirons.lv/par-komunikaciju-ar-medikiem-un-medicinas-iestadem-2/

 

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa