Apeirona Diskusiju kluba biedri tikās ar avīzes „Vesti segodnja” atbildīgo redaktoru Sergeju Tišenko.

5. februāris. 2010

Jau tikšanās sākumā Sergejs pieminēja, ka no jaunības aizraujas ar peldēšanu un mūziku (spēlē ģitāru). Bet pēc izglītības Sergejs Tišenko ir ekonomists- grāmatvedis. Beidzis Latvijas Universitāti. Sarunu sākām par to, kas vispār ir žurnālistika .

Pēc viena no izplatītākā preses izdevuma Latvijā atbildīgā redaktora domām, žurnālistika ir amats, kurš prasa visus cilvēka fiziskos un garīgos spēkus. Avīzes izdošana nav vienkārši ražošana, konveijers. Tas ir darbs, kurš nepamet tavas domas ne rītā, ne vakarā.
Izdevuma tirāža mainās atkarībā no pieprasījuma. Cenšas „trāpīt” tirāžā, lai tiktu nodrukāts tāds daudzums, kurš tiks izpārdots un atšķirībā no citiem preses izdevumiem netiek mākslīgi uzpūsta tirāžā, kura tiek uzrādīta titullapā.

Žurnālista profesijā notiek visādi kuriozi gadījumi, piemēram: publicējot Brežņeva un Honnekera tikšanās fotogrāfiju kļūdas pēc virsrakstā tika ielikts cita raksta virsraksts „Tāds tādu atrod”, kuram nebija absolūti nekāda sakara ar šo tikšanos. Bet vizuāli tas izskatījās kā zemteksts. Un visa atbildība par šo kļūdu gūlās uz redaktora pleciem.

Sergeja Tišenko atbildes uz uzdotajiem jautājumiem:

– Jūs neskumstat pēc radošā darba? Vai negribētos rakstīt pašam, nevis tikai lasīt un rediģēt gatavus tekstus?

– Nē, negribētu. Tas būtu kā „maizes kumosa” atņemšana kolēģiem. Redaktora alga ir nedaudz augstāka.

– Žurnālista profesija prasa savu daļu cinisma?

-Es pat teiktu, ka žurnālisti ir ciniķi līdz pat „kaulu smadzenēm”. Ja viņi visu ņemtu pie sirds, tad ātri vien „sadegtu” darbā. Cinisms – tā ir aizsardzība. Tomēr pilnībā norobežoties no rakstītā, neieguldot tajā dvēseli, arī nevar, tad jau neviens nelasīs. Šeit ir jāmāk atrast „zelta vidusceļu”.
Sarunas laikā tika apspriesta arī ekonomiskā situācija Latvijā, kā arī, kas mūs gaida tuvākajā laikā. Tišenko kungs minēja vairākus statistikas datus un padalījās ar saviem nākotnes redzējumiem, kuri diemžēl bija ļoti pesimistiski…

Šī bija pēdējā tikšanās šogad projekta „Apeirona diskusiju klubiņš” ietvaros. Izmantojot iespēju, gribētos pateikties visu tikšanos organizatoram un aktīvam dalībniekam- Irinai Parhomenko par sniegto iespēju tikties ar interesantiem cilvēkiem, uzdot viņiem jautājumus, gūt daudz jaunas, interesantas informācijas.

Mums priekšā ir gara, auksta ziema un šīs tikšanās, kā koši, silti saules zaķīši vēl ilgi sildīs mūs garajos ziemas vakaros.

Pierakstīja Anžela Markeviča

2010-12-14 17:32:13
Komentāri
Dzeltenais
2010-12-15 17:45:05
Vai ir paredzētas vēl diskusijas, vai arī cauri ir?
Pieluudzeejs
2010-12-15 21:55:34
Paldies, Irina, par ljoti jauko un maajiigo pasaakumu!
harijs
2010-12-17 21:55:02
Kā Jauno gadu sagaidīsiet? Vai būs kāds pasākums?
Irina
2011-01-07 13:25:31
2011.gadā ir paredzēts turpināt diskusijas klubiņa tikšanas 1 reizi mēnēsī.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa