Tikšanās ar aktieri Gundaru Āboliņu

5. februāris. 2010

15. novembrī Apeirona diskusiju klubiņā notika kārtējais pasākums, uz kuru tika aicināts Jaunā teātra aktieris Gundars Āboliņš.

Pēc Dailes teātra 7. studijas absolvēšanas 1982. gadā Āboliņam piedāvāja darbu Jaunatnes teātrī. Viņš neatteicās. Profesionāli Dailes teātrī esot ļoti daudz ieguvis, savus pavadītos gadus viņš atceras kā interesantus. Dailes teātrī viens no ievērojamākajiem projektiem ar Āboliņa piedalīšanos bija ļoti lielu popularitāti ieguvušās izrādes par krietno kareivi Šveiku. «Esmu sapratis vienu — skatītājam zālē likt smieties ir daudz grūtāk nekā raudāt,» viņš aizdomājas.

Āboliņš ir slavenu Latvijas aktieru atvase, viņa māte ir aktrise Vera Singajevska, tēvs — Tālivaldis Āboliņš. Taču Gundars nekad neesot izmantojis vecāku popularitāti, lai gūtu no tā sev labumu. «Savā dzīvē uz to nekad neesmu licis uzsvaru, un profesionālajā darbībā vecāku slavai nav bijis pilnīgi nekādas nozīmes,» saka aktieris. Gundars Āboliņš arī ir filmējies vairākās filmās, no kurām populārākā ir „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”.

Līdztekus aktiera darbam, viņš darbojies dažādu pasākumu veidošanā, kas tagad esot kļuvusi par garlaicīgu nodarbi. Āboliņš ir bijis gan televīzijas spēļu „Laimīgais pāris” un „Laimes spēle” vadītājs, kā arī darbojies „Radio SWH”.

Diskusijas laikā Āboliņš arī pievērsa uzmanību vides pieejamībai – liftu izbūvei teātrī, bet kā jau ierasts, visu tagad nosaka nauda, kuras nav.

Diskusija noritēja raiti, gan krievu, gan latviešu valodās. Tās gaitā aktieris dalījās iespaidiem par saviem ārzemju braucieniem un atbildēja uz mūsu jautājumiem. Pasākuma noslēgumā notika fotografēšanās ar aktieri.

2010-12-16 10:27:02

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa