Tikšanās ar dietologi Lolitu Neimani.

5. februāris. 2010

22. novembra vakarā Apeirona tikšanās klubiņā notika kārtējā sanākšana. Mūsu viesis bija ārste-dietoloģe Lolita Neimane.

Pēc sadales Rīgas medicīnas institūtā Neimane strādājusi kā ārsts ātrajā palīdzībā. Darbs Neimanei nav paticis. Kā viņa pati saka; „Nekad nav paticis iejaukties ar adatu un skalpeli. Laikam dietoloģiju izvēlējos tādēļ, lai varētu cilvēku ārstēt ar vārdiem, ar domām.” Dietoloģiju ārste izvēlējās tāpēc, lai varētu ārstēt ar vārdiem un domām. Ārste izveidoja pilnīgi jaunu programmu kas ārstē ar uzturu. „Tagad pārtikas preces ir nevajadzīgi plaši pieejama, un šodien ir grūti izvēlēties veselīgu pārtiku”, saka ārste. Ārste arī uzsvēra cilvēku mazkustīgumu. Bērni tagad laukā nespēlējās, bet atnākot no skolas vai nu sēž pie televizora, vai pie datora.

17. gadus Lolita Neimane strādājusi Vaivaru rehabilitācijas centrā kā dietologs. „Svarīgāk ir iemācīt nevis to, kas aizliegts, bet gan to, kas ir atļauts. Un atļauts ir ļoti daudz”: saka daktere, „Es pabeidzu 10 gadu apmācību, bet mani jau neviens nebija mācījis, kā tieši runāt ar pacientu. Ar laiku tu atrodi savu pieeju.

Vienmēr dietoloģei ir paticis arī zīmēt – pati sevi viņa uzskata kā mākslinieci. Bērnībā piedalījusies starptautiskās izstādēs. Patīk arī saviesīgā dzīve, mājās patīk rīkot dažādas viesības. Dēli arī no viņas daudz ko guvuši. Patīk arī lasīt grāmatas. Arī pati ir uzrakstījusi vairākas grāmatas par pareizu uzturu ikdienā. Par medicīnu Neimane saka, ka tai vairāk jābalstās uz pētījumiem, kā uz pieredzi.

Nobeigumā var iepazīties ar vieglas atslodzes dietu. Tā noderēs pēc svētkiem vai pēc atvaļinājuma siltajās zemēs, kad ēdi visu to, kas bija uz zviedru galda un ko piedāvāja viesnīcas restorāni. Diēta paredzēta, lai ātri zaudētu neilgā laikā uzkrātos kilogramus.
Kā ievērot diētu?

Pirmā diena
Diētas sākums. Dienas laikā izdzer 1,5–2 litrus šķidruma. Vislabāk – mazliet saldinātu mežrozīšu novārījumu vai arī dzērienu, kas pagatavots no meža ogām. Cukurs dos vajadzīgo enerģijas daudzumu, ogas – C vitamīnu spēkam.

Otrā diena
Brokastis. 50 g rudzu maizes, ēdamkarote medus, tēja vai kafija bez cukura
Otrās brokastis. Puse greipfrūta.
Pusdienas. Mīksti vārīta ola, 50 g maizes, tēja.
Vakariņas. 200 g vārītas vai bez taukvielām ceptas vistas filejas, tēja.
Uz nakti. Glāze tomātu sulas.

Trešā diena
Brokastis. Mīksti vārīta ola, 50 g rudzu maizes, tēja vai kafija bez cukura.
Otrās brokastis. Divi persiki (var arī konservētus).
Pusdienas. 200 g vājpiena biezpiena ar svaigiem, sīki sagrieztiem zaļumiem – pētersīļiem, dillēm, tēja.
Vakariņas. 200 g vārītu ziedkāpostu.
Uz nakti. 125 g 2% jogurta.

Ceturtā diena
Brokastis. Šķēle (20 g) jebkura siera, 50 g maizes, tēja vai kafija bez cukura.
Otrās brokastis. Ābols.
Pusdienas. 200 g vārītas mencas filejas, 200 g vārītu spinātu, tēja.
Vakariņas. 40 g mušļa ar 160 ml beztauku piena.
Uz nakti. Divas melones šķēles.

Tikšanas noslēgumā daktere Neimane atbildēja uz mūsu uzdotajiem jautājumiem.

2010-12-14 17:40:19

Komentāri
Jēkabs Bērziņš
2010-12-15 17:38:17
O! Gatavas receptes! Tas labi! Jāsāk tikai!

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa