28 Apr

Aktuālajā sarunā: suns – pavadonis, kas palīdz dzīvot!

27. aprīlis. 2021

28. aprīlī tiks atzīmēta Starptautiskā suņu-pavadoņu diena. Par godu šiem svētkiem notiks vairāku ekspertu tikšanās aktuālajā sarunā.

aktuālā saruna

Pastāstīsim, kas ir suns-pavadonis, kāds ir šī suņa uzdevums un pienākumi cilvēka ar redzes invaliditāti ikdienā. Runāsim arī par suņu-pavadoņu pakalpojuma pieejamību Latvijā un to, kādēļ tiem ir atļauts pārvietoties kopā ar saimnieku sabiedriskajā transport; paskaidrosim, kā izturēties apkārtējiem cilvēkiem, kādi ir noteikumi, un vēl par savu pieredzi ar suni-pavadoni vārdā Rīga pastāstīs Līga Ķikute.

 Viesos: 

Zaiga Kļaviņa, biedrības “Teodors” dibinātāja, suņu trenere,
Līga Ķikute, Rīgas vājredzīgo un neredzīgo biedrības “Redzi mani” valdes priekšsēdētāja, un
Kristiāns Godiņš, Autotransporta direkcijas vadītājs, kurš atbildēs uz jautājumiem par neredzīgu cilvēku un suņu-pavadoņu pārvadāšanu un pārvadātāju atbildību.
Raidījumu vadīs sociālais mentors un biedrības “Wings for Wheels” valdes locekle Santa Survila kopā ar Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” valdes priekšsēdētāju Ivaru Balodi.
Skatītājiem būs arī iespēja uzdot sev interesējošu jautājumu un saņemt atbildi tiešraides laikā.

Biedrība TEODORS ir sabiedriskā labuma biedrība, kuras mērķis ir veicināt cilvēku ar invaliditāti iekļaušanos sabiedrībā ar servisa suņu palīdzību. Ar kinoloģes, biedru un sabiedrības ziedojumu palīdzību jau ir apmācīti 15 servisa suņi. Plašāk par biedrību iespējams uzzināt šeit: https://www.teodors.org/biedriba/
Par šiem un citiem aktuāliem jautājumiem uzzināsiet aktuālās sarunas tiešraidē 28. aprīlī plkst. 18.00 Santas Survilas Facebook profilā.
Pievienojieties Facebook tiešraidei un uzdodiet jautājumus!

Aktuālās sarunas saite tiešraidei: https://www.facebook.com/santa.survila

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa