“Redzi mani” rīkotā nometne Dubultmuižā

5. augusts. 2019

No 5. līdz 9. augustam viesu namā “Dubultmuiža” notiks Rīgas Vājredzīgo un Neredzīgo biedrības “Redzi mani” rīkota, Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros līdzfinansēta un Latvijas Neredzīgo bibliotēkas atbalstīta nometne “Izaicini sajūtas, sajūti izaicinājumu”.

Nometnes laikā 20 dalībnieki – cilvēki ar redzes invaliditāti un viņu atbalstītāji iegūs jaunas un papildinās esošās zināšanas un prasmes grupu veidošanā un saliedēšanā, komunikācijas, savstarpējās sadarbības un socializēšanās iemaņu attīstīšanā. Nodarbības būs praktiskas, tajās tiks iekļauti teātra elementi, vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem draudzīgas dejas, kā arī viesosies servisa suņu biedrība “Teodors”, par kuras darbu varam uzzināt no kampaņas “Acis iet skolā”. Iegūtās zināšanas, prasmes un saliedētības sajūta padarīs efektīvāku jau iesākto darbu cilvēku ar redzes invaliditāti integrācijā sabiedrībā. Nometni informatīvi atbalsta Latvijas Neredzīgo bibliotēka.
Zinātnieki visā pasaulē atzinuši, ka redzes invaliditāte ir viena no smagākajām invaliditātes formām. Aptuveni 80% sev apkārt esošās informācijas cilvēks uztver ar redzi, piemēram, drukātā informācija, apkārtējo cilvēku redzēšana un atpazīšana pēc izskata, neverbālā komunikācija, pārvietošanās. Daļējs redzes vai pilnīgs redzes zudums apgrūtina informācijas uztveri, kā rezultātā ievērojami mazinās cilvēka dzīves kvalitāte un rodas problēmas pilnvērtīgi komunicēt un iekļauties sabiedrībā.
Baidoties no apkārtējās sabiedrības neizpratnes, cilvēki ar redzes invaliditāti drošāk jūtas sev labi pazīstamā vidē. Grūtības un problēmas, ar kurām saskaras cilvēki ar redzes invaliditāti, vislabāk izprot paši vājredzīgie un neredzīgie, tādēļ biedrība par vienu no saviem mērķiem izvirzījusi aktīvāko biedru sagatavošanu darbam ar saviem līdzcilvēkiem, palīdzot viņiem uzlabot dzīves kvalitāti un spēju iesaistīties sabiedrībā, kā arī palīdzot viņu tuviniekiem, radiem, draugiem un asistentiem izprast un atbalstīt cilvēkus ar redzes invaliditāti.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa