Zeit – vieta, kur būt kopā, kas ir pieejama visiem un ir gatava mainīties un pielāgoties.

3. augusts. 2020

Uz atpūtas vietu “Zeit” Līgatnē dodos jau vairākus gadus. Tas sākas ar stāstu par to, ka pirms 2 gadiem (2018.gada vasarā) viena draudzene mani veda uz rehabilitācijas centru Līgatnē.

Pirms došanās uz rehabilitācijas centru mēs nolēmām, ka vēlamies kaut kur tuvumā paēst. Mums bija divi kritēriji: 1. Lai es tur ar riteņkrēslu varu iebraukt; 2. Lai tur būtu cilvēkiem ar invaliditāti pielāgotās labierīcības. Apzvanījām kādas 6 – 7 vietas tuvējā apkārtnē Siguldā un Līgatnē. Visas atbilda vai nu vienam vai otram mūsu standartam, bet ne abiem. Tad zvanījām uz Zeit, kas tajā laikā bija vēl būvniecības stadijā, bet tur jau darbojās āra kafejnīca. Mēs bijām patīkami pārsteigtas par atsaucību un pieejamību. Pat esot būvniecības stadijā, viņiem jau bija pielāgotās labierīcības. Tā mēs aizbraucām tur, tikām ļoti laipni sagaidītas, mums tika izrādīta teritorija un tolaik vēl plāni par viesnīcu ar cilvēkiem ar invaliditāti pielāgotiem numuriņiem.

Nepagāja ilgs laiks (nepilns gads), kad ar citu draudzeni, kura arī pārvietojās riteņkrēslā, bijām atpakaļ šeit un jau ar nakšņošanu viesnīcā. Mēs varējām novērtēt vides pieejamību un arī ieteikt, kā to pilveidot. Padomus mums jautāja Zeit īpašnieks. Tas bija ļoti patīkami, jo beidzot mums bija iespēja ieteikt tieši to, kā būtu ērtāk no riteņkrēsla pozīcijas. Esam priecīgas un pateicīgas par šādu sadarbību. Tas mūs motivē atkal un atkal atgriezties šajā vietā, kur jūtamies tik ļoti gaidītas un kur mums nav jācīnās ar vides nepieejamību, jo beidzot pat gultas ir tādā augstumā, ka pat man nav jāsatraucās par iekļūšanu tajās uz izkļūšanu no tām.

Un pagājušajā gadā ar Servisa suņu biedrību TEODORS mēs tur organizējām treniņnometni mūsu servisa suņiem. Tā bija lieliska pieredze gan redzot, kā mēs ar visiem servisa suņiem tikām sagaidīti, gan piedzīvojot to, cik ērta bija palikšana Zeit viesnīcā gan man esot riteņkrēslā, gan cilvēkiem ar redzes invaliditāti un bez invaliditātes. Mēs zinām, ka mūsu nometnēm šī būtu pirmā vieta, kuru mēs uzrunāsim arī nākotnē. To lielā mērā veicina saimnieku un darbinieku viesmīlība un vēlme pilnveidoties, ja tas nepieciešams, lai būtu pieejami pēc iespējas dažādiem cilvēkiem ar dažādām vajadzībām.

Citas bildes no Zeit ir iespējams apskatīt šeit: https://www.facebook.com/hotelzeit/ un https://zeit.lv/

Ja jums ir kādi jautājumi par Zeit pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti droši jautājiet man baiba.baikovska@gmail.com vai rakstiet/ zvaniet uz Zeit.

 

Raksta autore: Baiba Baikovska

Zeit

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa