Par Rīgas tuneļiem.

5. februāris. 2012

Cik viņu Rīgā ir? Centrā laikam četri: pie Centrālās stacijas, Gogoļa ielā, pie autoostas, 11. novembra krastmalā pie Akmens tilta. Liekas, ka starp autoostu un Daugavu arī kaut kas ir. Tālāk viens savieno Ģertrūdes un Daugavpils ielas zem dzelzceļa, cits atrodas zem Viestura prospekta un vēl viens ir zem Valdemāra ielas Ķīpsalā.

Visi, pilnīgi visi šie tuneļi ir celti padomju laikā. Sākotnēji tur nebija pat sliedīšu bērnu ratiņiem. Astoņdesmitajos gados tos ierīkoja. Labi, ka vismaz tā. Bet invalīdu joprojām nebija. Tikai tādi ar spieķiem un kruķiem. Ar ratiņkrēsliem – ne.

Vides pieejamības akcijas Rīgas centrā un citur tiek rīkotas jau vairāk nekā desmit gadus. Viena no šim akcijām, kuras laikā tika mēģināts iebraukt arī tuneļos, un kas fiksēta arī video, notika 2004. gadā maijā, pilsētas mēra Gundara Bojāra laikā. Atsevišķās vietās, galvenokārt pie ēku durvīm, šis tas uz labo pusi ir mainījies, bet tuneļi palikuši praktiski tādi paši kā bija. Parādījušies divi lifti Stacijas tunelī, bet tie der tikai pārejai no stacijas uz Stockmann pusi, uz Raiņa bulvāra pusi tikt nevar.

Arī Ogrē vairāki tuneļi celti padomju laikā un bija tikpat nepieejami. Taču vismaz viens no tiem pie Rīgas ielas ir uzlabots, ierīkojot ratiņniekiem un velosipēdistiem draudzīgu uzbrauktuvi. Tātad, var?

Tā ir kauna lieta, ka galvaspilsētas centra sakārtošanai vajadzīgs tik ilgs laiks. Vai arī nākamajos desmit gados nekas nemainīsies?

Te ir iespējams noskatīties agrāk uzņemtos video, kuros bija arī sižeti par tuneļiem.

 

2012-02-23 12:40:28
Komentāri
agnese
2012-06-12 11:59:19
Lifti kas ir tunelī uz stockmann nestrādā, un tel. kas tur norādīti arī ir nesazvanāmi, nu un ko darīt ja iesprūst liftā, tad nu jāgaida Rīgas svētki lai tevi izlaiž ārā. Kam tad bija jātērē tas lielais PIĶIS lai ir butoforija.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa