Viesturdārzā notiks labdarības dārza svētki “Ielūdz Kristers”

15. augusts. 2022

Aktualizējot jautājumus par cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem (GRT) iekļaušanos sabiedrībā, šī gada 25.augustā, no plkst. 14:00 līdz plkst. 18:00 Rīgā, Viesturdārzā notiks labdarības dārza svētki “Ielūdz Kristers”.

Dārza svētki iecerēti kā ikgadējs pasākums, kur savā starpā, brīvā un jautrā atmosfērā, būs iespēja satikties tādiem jauniešiem kā Kristers.
Kristers ir pieaudzis jaunietis, kurš vienmēr būs kā bērns. Vēlamies pievērst uzmanību tam, ka Latvijā ir vairāk nekā 30 tūkstoši cilvēku ar GRT, kas liedz viņiem pilnvērtīgi piedalīties sabiedriskajā dzīvē un baudīt tādus pašus labumus kā mums pārējiem.
Būs pārsteigumiem pilna pēcpusdiena – īsti dārza svētki – ar laternām, karodziņiem, ziepju burbuļiem, krītiņiem un smiekliem.
Stāstīsim pasakas, dziedāsim dziesmas, veidosim paši savu sitamo instrumentu ansambli, iesim rotaļās un rūpēsimies par pārsteigumiem.
Svētkus organizē kustība FAVEO, kas izveidota ar mērķi uzlabot dzīves kvalitāti tādiem cilvēkiem kā Kristers, sniedzot viņiem iespēju dzīvot cieņpilnu dzīvi sabiedrībā, uzsverot un attīstot viņu individālās īpašības, iemaņas un prasmes.
Svētkos paredzēta:
  • gleznošanas radošā darbnīca,
  • t-kreklu apgleznošanas darbnīca
  • radošuma skatuve
  • skaistumkopšanas pop up salons.
Materiālus radošajām darbnīcām nodrošina fonds “Latvian Art Academy Foundation”.
Labdarības dārza svētki notiks biedrības “Ascendum” pasākuma “Satikšanās vieta pie arkas” ietvaros izveidotajā scenogrāfijā.
Labdarības dārza svētkos piedalīsies: aktieris Andris Keišs, DJ Uldis Rudaks, LMA rektors prof. Kristaps Zariņš, mīms Pēteris Rimšs.
Radošās darbnīcas vadīs mākslinieces Signe Vanadziņa, Gita Šmite, Juta Treija.
Muzicēs Daumants Kalniņš, Kristīne Zadovska, Varis Piņķis ar draugiem, Ainārs Eidons un Ieva Altrofa, “Letti”, “Mother of Pearl”, “Melo M”, “Pacific K”.
Pasākumu vadīs aktrise Vita Baļčunaite
Dārza svētku sadarbības partneri: Latvijas Mākslas akadēmija, “Stand Out”, “Multum”, “Vizuālā diagnostika”, “Prestol Group”, “Mārtiņa beķereja”, “RJK sound light stage”, “Daiļuma studija “Estra”, “Zelt”, “Orkla”, juvelieris Ruslans Bilejs, “Rimi”, “Tormans”, “Liec maisā!”, “Stockman”
Vairāk informācija:

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa