Vai invalīdam ir dzimums?

5. februāris. 2019

Nesen biju Francijā un, kā Jūs domājiet, kas atstāja visspilgtāko iespaidu? Tualete autoostā. Nesmejieties, tieši atsevišķa tualete invalīdiem - sievietēm un atsevišķa -invalīdiem vīriešiem. Viss kā pie cilvēkiem, invalīdi arī ir cilvēki, starp kuriem ir gan vīrieši, gan sievietes. Un katram dzimumam savas vajadzības. Kā visiem cilvēkiem.

Nezin kāpēc, kad iet runa par invalīdiem, iztēlojamies tādu pelēku, bezsatura cilvēku masu ar kaut kādām tur „īpašām vajadzībām”. Nez kādēļ parasta tualete vīriešiem un sievietēm – tas ir dabiski, bet nevienam neienāk prātā, ka arī invalīdiem vajadzētu atsevišķas tualetes. Paldies dievam, ka vispār sākuši ierīkot speciālas tualetes invalīdiem, teiksim pateiksimies par to pašu. Tomēr gribas, lai viss būtu kā „pie cilvēkiem ”- gan atsevišķas tualetes, gan ērtas, platas pielaikošanas kabīnes veikalos ar turētājiem, gan ģērbtuves pludmalēs tieši pie asfalta, nevis pludmales smilšu pašā viducītī, un viegls, spilgts velosipēds pludmalē, uz kura, nevienam netraucējot, mierīgi varētu aizbraukt līdz ūdenim un ūdenī pa speciāli ierīkotu plastikāta celiņu, un nopeldēties. Vai tad tās ir „īpašas vajadzības”- lai apkārtējā dzīves pieejamā vide nekaitinātu ar savu neērtumu, nepiemērotību, bet gan izraisītu komforta un estētiskā baudījuma jūtas. Kādēļ Francijā to saprot……….

2011-09-21 14:25:10

Komentāri
Elita Gailīte
2011-11-13 10:07:25
Labdien Irina.Klubiņā nebiju pārliecināta,bet tagad nolēmu atzīties. Pēc ilgām pārdomām nolēmu pastāstīt ar ko nodarbojos.Mani pazīst ļoti daudzi un dažādos novados.ES esmu piedzimusi ar spējām savest ģimenes kopā,attīrīt dzīvokli vai māju,noņemt lāstus,ļauno aci utt………… Kad man bija 12 gadi es tiku aizvesta pie slavenās kalna Martas,kura arī to pateica un mammai iedeva adresi,kur man jāierodas kad palikšu pilngadīga.Tur jau mani gaidīja.Telepātiski viņa man atdeva savas zināšanas.Man bija 4 klīniskās nāves pēc kurām spējas tikai pastiprinājās.Ļoti daudzi no visām malām brauc lai attīrītos un uzliktu bruņas,lai nekādi ļaunumi netiktu klāt.Sapratīšu,ja tam neticēsiet,jo esmu ar to saskārusies.Tādas ir manas ikdienas.
Edijs
2013-02-11 20:28:40
Kāds sakars šim komentāram ar šo rakstu? P.S. Par toaletēm runājot- interesanti, taču labi, ka pie mums ir speciāli aprīkotas tās.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa