dod5 padomi

Dod pieci padomi! Nedzirdīgo un vājdzirdīgo signalizēšanas palīglīdzekļi

👉Projekta “DOD5 padomi” ietvaros “Apeirons” sagatavo video sēriju par vides pielāgojumiem dzīvesvietā, kas ikdienā palīdz cilvēkiem ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem veikt ikdienas uzdevumus un droši justies savās mājās. Video tiek veidoti par dažāda veida funkcionālajiem traucējumiem, lai visi varētu smelties idejas savas vai tuvinieku ikdienas uzlabošanai.

🖲Šajā video Ainārs pastāsta par dažādām nedzirdīgo un vājdzirdīgo signalizēšanas un paziņojumu palīgierīcēm. Nedzirdīgu cilvēku ikdienā svarīgi ir saņemt signālu ar gaismas vai vibrācijas palīdzību. Daudzas ikdienas preces jau ir pielāgotas, lai tās varētu izmantot arī nedzirdīgie, piemēram, durvju zvans, modinātājs, telefona zvans, bērnu novērošanas pults, dūmu detektors u.c.

📲Tāpat nedzirdīgo ikdienā ļoti svarīgs atbalsts ir zīmju valodas tulks, kurš var nodrošināt komunikāciju starp nedzirdīgo un dzirdīgo. Arī video tapšanā palīdz surdotulks, kurš iztulko stāsta varoņa Aināra stāstīto.

Par surdotehnikas palīglīdzekļu saņemšanu un surdotulka palīdzību vairāk var uzzināt Latvijas Nedzirdīgo savienības mājaslapā: https://www.lns.lv/lat/pakalpojumi/spc/.
#dodpiecipadomi Latvijas Nedzirdīgo savienība

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa