Vesels ceļojums…

1. februāris. 2021

Nav noslēpums, ka jau sesto gadu par pārvietošanās līdzekli izmantoju elektrisko ratiņkrēslu. Nē, protams es vēl varu pārvietoties ar savām kājām, bet manas kustības ir ierobežotas. Tas man neliedz ar saviem kolēģiem veikt kopīgos pasākumus gan darbā, gan sportā, gan sadraudzē. Šoreiz, vēlos padalīties vides pieejamībā ziemā.

Neesmu mājās sēdētājs, lai gan tagad covidpandēmijas laikā dzīvoju un strādāju mājās. Man tas ir nepierasti, jo vienmēr biju ceļā, gan uz saietiem gan, turnīriem, gan pats mēģināju dalīties ar savām zināšanām gan dambretē, gan uzkrātās kultūras mantojuma zināšanās un dievturībā. Tagad pasaulē un, protams, arī Latvijā, valda covid viruss. Viss škiet aspstājies, un pašlaik strādāju no mājām. Man tagad škiet dīvaini – dzīvot tā – nedarīt, Lai gan pašlaik rindas kārtībā ir vairāki raksti, ko cer no manis sagaidīt izdevējs… Taču šoreiz ne par to.

Dzīvoju Rīgā, Bieriņu apkaimē, netālu no Rīgas robežas ar Mārupi. Tas ir viens no daudzajiem Rīgas pilsētas privātmāju rajoniem. Netālu no manas mājas plūst Mārupītes upīte, un tālāk ir tēlnieka Induļa Rankas akmeņu parks. Skaista vieta…

Jā, tā ir skaista. Arī ziemā tā ir skaista – līdz zināmam brīdim, kad sāk snigt. Neatbildīgie privātmāju īpašnieki ietves netīra, ielas nav izbraucamas, aiziet un veikalu grūti… Pāris dienu atpakaļ nolēmu riskēt un aizbraukt uz tuvāko “Elvi” veikalu – cik tad mājās var sēdēt. Pa vārtiem ārā jau tiku. Kā privātīpašnieks – tos jātīra pašam., bet jātiek jau tālāk. Tālāk nav tīrīts, bet līdz nākamai ielai jātiek. Rati ik pa laiku iestrēgst sniegā. Ko darīt? Jākāpj ārā un jāstumj pašam. Tie ir smagi un tik viegli nepadodas. Lēnām mēģinu stumt stumšus. No garāmbraucošām mašīnām lec ārā cilvēki, gatavi man palīdzēt, bet šo palīdzību atraidu. Reizēm nākat atraidīt parupji, jo runāju neskaidri, un ne visi mani saprot izrunas dēļ. Teikšu, ka cilvēki tomēr ir atsaucīgi, bet viņi nemāk un nezin, kā apieties ar elektrisko ratiņkrēslu – tāpēc visiem atsaku.

Veiksmīgi esmu ticis līdz Tēriņu ielas krustojumam. Ko tālāk. Nākamā ietve pie pļaviņas vispār nav tīrīta! Ko darīt? Ieslēdzu mirgojošās lampiņas ratiņkrēslam un braucu pa ielas braucamo daļu, kur brauc transports. Pie krustojuma mani aptur pašvaldības policija. Pa ielu nedrīkstot braukt, esot jābrauc pa ietvi. Saku, vai tādā gadījumā viņi var aizstumt līdz veikalam. Neesot laika. Nu, tādā gadījumā man nav ko teikt. Atvadījos un turpināju savu ceļu. Aizkūņojos veiksmīgi līdz Elvi veikalam, iepirkos, un, ieslēdzu gabarītlampas un mirgojošos avārijas signālus un braucu mājās… pa ielas braucamo daļu…

FUI saimniekiem, kuri netīra savu īpašumu pieguļošās ietves.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa