Veselības ministres Ilzes Viņķeles biogrāfija

28. janvāris. 2019

Aģentūra LETA publicē Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) valdības veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) biogrāfiju.

Vinķele dzimusi 1971. gada 27. novembrī Rēzeknē. 2002. gadā Viņķele vadības un sociālā darba augstskolā “Attīstība” ieguvusi 2. līmeņa profesionālo augstāko izglītību sociālās darbinieces specialitātē, savukārt 2009. gadā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) viņa ieguvusi veselības zinātņu maģistra grādu. 2017. gadā Vinķele RSU ieguva savu otro maģistra grādu, šoreiz veselības vadībā.
2001. gadā Viņķele bijusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ministra preses sekretāre. Tajā pašā gadā viņa arī kandidējusi Rīgas domes vēlēšanās no apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK saraksta.
2006. gadā Eiropas Parlamentā Viņķele strādājusi par deputāta Roberta Zīles palīdzi, kā arī bija apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK Rīgas nodaļas vadītāja vietniece. Tajā pašā gadā viņa kandidējusi 9. Saeimas vēlēšanās no partijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK” saraksta. 2006. gada novembrī viņa tika iecelta par īpašo uzdevumu ministra Eiropas Savienības līdzekļu apguves lietās parlamentāro sekretāri.
2007. gadā Viņķele atkārtoti iecelta par īpašo uzdevumu ministra Eiropas Savienības līdzekļu apguves lietās parlamentāro sekretāri.
2008. gadā viņa izstājusies no apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK un iesniegusi demisijas rakstu premjeram par atkāpšanos no parlamentārās sekretāres amata.
2010. gadā Viņķele darbojusies frakcijā “Pilsoniskā savienība”.
2010. gadā Viņķele kandidējusi 10. Saeimas vēlēšanās no apvienības “Vienotība” saraksta un tika ievēlēta 10. Saeimā.
No 2011. līdz 2014. gadam Vinķele bija Valda Dombrovska (V) valdības labklājības ministre.
2017. gadā Viņķele pameta partiju “Vienotība”, un neilgi pēc tam kļuva par vienu no partijas “Kustība Par!” dibinātājām kopā ar citiem “Vienotību” pametušajiem deputātiem.

Šogad Viņķele kandidēja 13. Saeimas vēlēšanās no partiju apvienības “Attīstībai Par!” saraksta, taču daudzo svītrojumu dēļ netika ievēlēta.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa