Skulptūras peļķēs

17. marts. 2021

Apeirons vairākkārt saņēma jautājumus: kur mēs varētu pastaigāties ziemā? Jautātāji ir cilvēki ar kustību traucējumiem, no kuriem daudzi pārvietojas ratiņkrēslos.

Mārupīte

Uz šo jautājumu grūti atbildēt. Spēcīgā sniegputenī vispār nevaram ieteikt iet laukā no mājas, bet pēc tam pat vairākas nākamās dienas nav garantijas, ka ietves būs notīrītas. Iepriecināja vienīgi Daugavas promenāde Ķengaragā, kura tiek tīrīta regulāri. Taču tā ne visiem ērti sasniedzama.

Vajadzētu paskatīties, kas vairākās populārās atpūtas vietās ir uzlabojams. Un vislabākais laiks, kad to darīt ir – slikts laiks! Tad visi trūkumi redzami vislabāk.

Kādā slapjā sestdienā kopā ar draudzeni uzvilkām ūdensnecaurlaidīgus zābakus, un devāmies uz Induļa Rankas izveidoto Tēlnieku dārzu Bieriņos pie Mārupītes. Esmu te bijusi daudzkārt, bet labā laikā. Arī Apeirona mājaslapā ir senākas bildes par ratiņnieku pastaigu pie Mārupītes vasarā.  Bet šoreiz cilvēkus ar kustību traucējumiem līdzi neaicinājām. Šādos apstākļos viņiem no skulptūru aplūkošanas nebūtu nekāda prieka.

Viss laukums klāts ar slapju sniegu un peļķēm…

sniegs

 

Vai šai kūniņai peļķes vidū nav auksti?

skulptūra

 

Šobrīd ļoti aktuāla skulptūra

galva ar masku

 

Tikai šie tēli atrodas nelielā uzkalniņā – tas labi.

skulptūras

 

Pa ceļam uz Mārupītes otru krastu zēns sēž dubļos. Izceliet viņu ārā!

skulptūra

 

Esam nonākuši otrā krastā, kur atrodas Igora Dobičina skulptūras. Skulptūras interesantas, bet tas ceļš, tas ceļš…

pie Dobičina mājas

 

skulptūra

 

skulptūra

 

Ne vienā, ne otrā Mārupītes pusē nav tualetes. Un nekādas norādes, kur atrodas tuvākā.

Šī varētu būt ļoti skaista atpūtas vieta visos gadalaikos, bet prasīties prasās pēc nosusināšanas, bruģētu celiņu ierīkošanas, informatīvo plākšņu izvietošanas. Tādām jābūt pie katras skulptūras. Laukumā nepieciešami arī soliņi.  Iespējams, ka vairākas skulptūras vajadzētu pacelt augstāk uz neliela paaugstinājuma. Lejā tiltiņi pāri Mārupītei varētu būt daudz dekoratīvāki – kāpēc tuvējā Mārupes novadā tādi ir, bet Rīgas teritorijā – nav?

Šos jautājumus adresēšu gan Rīgas pilsētas deputātiem, gan Bieriņu apkaimes grupai.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa