Apeirons Ulamulā pie Mārupītes

3. jūnijs. 2020

Turpinām iepazīstināt ratiņkrēslu lietotājus ar pieejamām atpūtas vietām Rīgā! Šoreiz ceļojums pa Bieriņu apkaimi gar Mārupītes krastu.

Septiņdesmitajos gados Amulas un Codes ielu rajonā mājas uzcēla vairāki tēlnieki: Indulis Ranka, Ojārs Feldbergs un citi. Indulis Ranka Mārupītes krastā sāka veidot skulptūru dārzu. Tur izstādīti vairāki desmiti interesantu skulptūru. Reiz no Igaunijas sūtītā vēstulē Rankam krieviski bija uzrakstīta adrese UlAmula, tēlniekam tas iepatikās, un tā nosauca mākslinieka darbnīcu.

Kantora un Amulas ielas krustojumā ir auto stāvvieta, taču no Rīgas centra uz parku var aizbraukt ar 25. (brauc pa Tēriņu ielu un pietur Codes ielas krustojumā) vai 55. autobusu (brauc pa Kantora ielu un pietur Mežotnes ielā apmēram 200 metrus no dārza).

Ieteicamais maršruts šajā rajonā: Kantora iela, skulptūru dārzs, Slampes iela, Codes iela, Kalvenes iela, tiltiņš pāri Bieriņgrāvim, Īvandes iela. Pa Īvandes ielas ejot pa kreisi, nonāk Kantora ielā un var atgriezties auto stāvvietā. Iznāk aplis, pa kuru var iet arī pretējā virzienā. Dodoties uz labo pusi, nonāk Ojāra Vācieša ielā.

Ielejā cilvēkiem ar kustību traucējumiem varētu būt grūti nokāpt, bet tas nav nepieciešams. Slampes ielas malā arī ir akmeņi un šis tas cits interesants. Un Codes ielā – vēl vairāk.

Gar Mārupītes krastu ierīkota velotrase. Jau daudzus desmitus gadus šajā rajonā notiek velo un moto sacensības bērniem un jauniešiem. Bija tādas slavenas sacensības “Zelta mopēds” un ne mazāk slavens motoklubs “Bieriņi”, no kuriem vēlāk izauga daudzi vējabrāļi un citi motobraucēji, kas tagad bieži “purkšķina” pa ielām. Sacensības bērniem notiek joprojām, tās organizē motosporta entuziasts Aleksandrs Briedis, kurš turpat tuvumā dzīvo.

Septiņdesmito gadu otrajā pusē starp tēlniekiem un motobraucējiem risinājās diezgan liels konflikts ar partijas komiteju iejaukšanos un rakstiem presē. Deviņdesmitajos gados norisinājās zemes gabalu atdošana privātīpašniekiem un konflikti atsākās. Bet nu, šķiet, ka ir nomierinājušies un katrs dabūjis savu.

Gar Mārupīti pa zaļo veloceliņu var nokļūt līdz Māras dīķim. Bet tas viss var būt atsevišķas apskates vērts.

Tuvumā pieejamu tualešu nav!

Ulamulas karte

 

Skulptūru dārzs

 

Skulptūru dārzs

 

skulptūru dārzs

 

Skulptūru dārzs

 

Skulptūru dārzs

 

Skulptūru dārzs

 

Skulptūru dārzs

 

Skulptūru dārzs

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa