Sākusies sociālo aprūpes centru klientu un darbinieku vakcinācija pret Covid-19

10. februāris. 2021

Trešdien, 10. februārī, sociālajos aprūpes centros sākusies vakcinācija pret Covid-19. Kā vieni no pirmajiem vakcinēti tika SAC “Gaiļezers” klienti un darbinieki. Tuvākajās dienās vakcinācija sāksies arī institūcijās, kas atrodas ārpus galvaspilsētas, tostarp valsts sociālās aprūpes centros.

Labklājības ministrija (LM) sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu ir īstenojusi visus nepieciešamos pasākumus vakcinācijas pret Covid-19 uzsākšanai sociālajos aprūpes centros (SAC). LM veselības sektoram ir nodevusi vakcinējamo cilvēku sarakstus, saskaņā ar kuriem sociālajos aprūpes centros šobrīd vakcinācijai pieteikti 8737 klienti un 2757 darbinieki. Visos aprūpes centros uz vietas ir personalizēti saraksti, kas aktualizēti uz vakcinācijas brīdi, ņemot vērā klientu vēlmi tikt vakcinētam, klienta veselības stāvokli (kontrindikāciju neesamība vakcinācijai) un aizgādņu atļauju tiem cilvēkiem, kuri paši nav rīcībspējīgi.
Labklājības ministre Ramona Petraviča vakcinācijas sākumu vērtē kā būtisku soli pandēmijas izskaušanai aprūpes centros: “Beidzot esam sagaidījuši sākumu izejas posmam no Covid-19. No klientiem atsaucība ir liela. Vakcinācija ir būtiskākā jaunā koronavīrusua izplatības mazināšanas plāna sastāvdaļa. Šobrīd svarīgi, lai pēc iespējas drīzāk valstī tiktu piegādāts nepieciešamais vakcīnu skats, lai pie tām tiktu visi, kas vēlas. Vakcinācijas sākums ir solis, lai jau drīzumā SAC varētu atgriezties normālākā dzīves ritmā.”
Vienlaikus LM ir nosūtījusi aicinājumu visiem aprūpes centriem, lai tie savlaicīgi būtu gatavi vakcinācijai. Par gaidāmo vakcināciju ir rīkotas attālinātas videokonferences, kurās atbildīgie veselības nozares pārstāvji bija aicināti skaidrot jautājumus par vakcināciju. Labklājības ministre Ramona Petraviča otrdien vērsās pie veselības ministra D. Pavļuta ar vēstuli, kurā aicināja ne tikai pēc iespējas ātrāk informēt, kad tiks sākta vakcinācija sociālās aprūpes institūcijās, bet jo īpaši lūdza detalizētu skaidrojumu par “AstraZeneca” vakcīnas efektivitāti dažādām vecuma grupām.
Zāļu valsts aģentūras pārstāve trešdien Labklājības ministrijas attālināti sarīkotajā preses konferencē apliecināja vakcīnas drošību un piemērotību cilvēkiem, kas vecāki par 18 gadiem, tātad arī vecāka gada gājuma aprūpes centru klientiem.
Valdībā janvāra beigās ir pieņemts LM sagatavotais Rīcības plāns Covid-19 izplatības ierobežošanai ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās. Tas paredz vairākus koordinētus rīcības virzienus, kas ietver epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanu, infekcijas izplatības prevenciju un atbalsta nodrošināšanu SAC personālam. Rīcības plāns nav noslēgts un var tikt papildināts ar jauniem rīcības virzieniem, pasākumiem, veicamām darbībām un to izpildes monitoringu atbilstoši aktuālajai situācijai SAC un valstī kopumā. Šī plāna vadības un uzraudzības procesu nodrošinās koordinatoru grupa krīzes mazināšanai, kas ļaus proaktīvi un stratēģiski reaģēt nekavējoši un atbilstoši situācijai.
Rīcības plāna īstenošanas ietvaros operatīvai saziņas apmaiņai starp LM un SAC ir noteikts informatīvais tālrunis 80200992 un vienota e-pasta adrese: covid19@lm.gov.lv (turpmāk – Informatīvais e-pasts un tālrunis).

https://www.lm.gov.lv/lv/jaunums/sakusies-socialo-aprupes-centru-klientu-un-darbinieku-vakcinacija-pret-covid-19

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa