E-veselības portālā iespējams izrakstīt nosūtījumu uz Covid-19 analīzēm un apskatīt rezultātus

17. novembris. 2020

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka E-veselības portālā joprojām tiek nodrošināta iespēja ne tikai nosūtīt pacientu uz Covid-19 analīzem, bet arī saņemt veikto Covid-19 analīžu rezultātus.

Informācija tiek sniegta gan par negatīviem testa rezultātiem, gan arī par pozitīviem un grūti interpretējamiem rezultātiem. 

Pozitīva un grūti interpretējama rezultāta gadījumā iedzīvotājs un viņa ģimenes ārsts saņems Slimību un profilakses kontroles centra (SPKC) speciālista zvanu, kurš sniegs informāciju par turpmāko rīcību. Grūti interpretējama testa rezultāta gadījumā analīzes nepieciešams nodot atkārtoti un iedzīvotājam jāsazinās ar savu ģimenes ārstu.

Uz valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm ģimenes ārsts vai ārstējošais ārsts nosūta pacientu:

  • izveidojot nosūtījumu e-veselības portālā;
  • izveidojot nosūtījumu SIA “Centrālā laboratorija” mājas lapā (www.laboratorija.lv) vai SIA “E.Gulbja laboratorija” mājaslapā (www.egl.lv);
  • Izsniedzot papīra nosūtījumu. 

Uz Covid-19 analīzēm var pieteikties, zvanot uz tālruņa numuru 8303 (darbadienās no 8.00 līdz 18.00, sestdienās no 9:00 līdz 14:00).  Ērtāko un iespējami ātrāko pieraksta laiku Covid-19 izmeklējumam var pieteikt arī elektroniski. Analīžu nodošanas vietas, kā arī informāciju par katru no tām iespējams aplūkot interaktīvā kartē: “COVID-19 analīžu nodošanas vietas Latvijā”.

Lai aplūkotu saņemto paziņojumu par COVID-19 rezultātiem, interneta pārlūkprogrammā jāatver adrese www.eveseliba.gov.lv, jāizvēlas “Pieslēgties” un “Iedzīvotājs”. Pēc autorizēšanās sistēmā analīžu rezultātu paziņojums būs skatāms sadaļā “Mani rezultāti”.

Gadījumos, ja analīžu rezultāti nav pieejami ilgstošāku laika posmu vai arī rodas sarežģījumi ar nosūtījumu uz analīzēm (šādā gadījumā nepieciešams informēt par laboratorijas filiāli, datumu, un nosūtījuma veidu), iedzīvotāji tiek aicināti zvanīt uz NVD bezmaksas tālruni 80001234 vai rakstīt e-pastu nvd@vmnvd.gov.lv un visi gadījumi tiks risināti individuāli. 

Informācija

 

 

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa