Rīgas pašvaldības tīmekļa vietnē iksd.riga.lv uzstādīts teksta pārveidotājs skaņā

27. oktobris. 2020

Lai interneta vietņu publicēto saturu padarītu pieejamāku dažādām sabiedrības grupām, Izglītības, kultūras un sporta departamenta publicēto informāciju tagad iespējams arī klausīties.

Šim mērķim pašvaldības interneta vietnēs iksd.riga.lv, izglitiba.riga.lv, kultura.riga.lv, sports, riga.lv un integracija.riga.lv ir uzstādīts teksta pārveidotājs skaņā (TPS), kas tiešsaistē nodrošina tīmekļa vietnes teksta nolasīšanu audio formātā. TPS palīdzēs visiem tiem, kuriem ir lasītprasmes grūtības, mācīšanās traucējumi, pasliktināta redze, valodas apguvējiem, vecāka gadagājuma cilvēkiem un ikvienam, kurš meklē vienkāršāku veidu, kā piekļūt digitālajam saturam.

TPS ir latviešu valodas balss sintezators vārdā Oskars, kas spēj tekstu pārveidot dabiski skanošā balsī. Tam ir pieejamas šādas funkcijas:

  • tīmekļa vietnes teksta nolasīšana audio formātā, izmantojot klausīšanās rīkjoslu lapas augšējā joslā;
  • pielāgojams lasīšanas ātrums, krāsu izcelšana un citas funkcijas;
  • integrēti lasīšanas, vārdnīcu un tulkošanas rīki;
  • lasīšanas joslas iekrāsojums ļauj lasītājam fokusēties uz noteiktām teksta rindām;
  • teksta lejupielādes opcija, lai to klausītos bezsaistē;
  • lasāmo tekstu iespējams atspoguļot lapas apakšā lielā fonta izmērā.

Balss sintezatoru “Oskars” ir izstrādājis “ReadSpeaker” – viena no vadošajām kompānijām pasaulē balss sintezatoru izstrādē sadarbībā ar vietējo kompāniju “Exceed”.

Jaunajiem lietotājiem pieejams arī video apraksts

Šobrīd no visām valsts un pašvaldības iestādēm Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments pirmais sniedz šādu teksta klausīšanās iespēju! Ienāc tīmekļa vietnē iksd.riga.lv, kur var atrast pašvaldības publicēto informāciju par jaunumiem izglītības, kultūras, sporta un integrācijas jomās, un ar atrasto tekstu iepazīsties lasot vai klausoties ar TPS palīdzību!

 

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa