Rakstīt atskaites vai saņemt asistenta pakalpojumu noteiktu stundu skaitu bez atskaitēm?

3. septembris. 2019

Nevaru vairs saskaitīt, cik diskusijas notikušas, cik darba grupas pulcējušās, cik rakstu uzrakstīts, TV sižeti uzņemti un visdažādākos forumos diskutēts par asistentu tēmu. Rezultāti? Nekad visiem nav labi. Vienmēr kaut ko vajag grozīt. Nav ērti atskaitīties par visu – tas ir fakts.

Pēdējie jauninājumi ir tādi, ka tiek piedāvāts izmantot mēnesī 160 stundas un atskaites nerakstīt, bet šīs stundas pilnā apjomā izmantojamas tikai algota darba veicējiem, saimnieciskās darbības veicējiem un tiem, kas nodarbojas ar paralimpisko sportu.  Taču  izrādās, ka bezatskaišu sistēma neparedz piedalīšanos dažādās sociālajās aktivitātēs, kas svarīgas, piemēram, Santai S. Līdz ar to viņas asistentam varētu tikt apmaksātas 80 stundas, ne vairāk. Un citiem varbūt vēl mazāk.

Delfos parādījās raksts ar virsrakstu “Tad jau labāk rakstīt atskaites – LM iecerētās izmaiņas asistentiem raisa bažas”.

Liekas, ka daži ar to atskaišu rakstīšanu iemanījušies tikt galā samērā labi. Bet citiem tas nepatīk. Ļoti nepatīk.

Vai visi asistentu pakalpojuma izmantotāji jāliek vienā katlā? Varbūt tā arī jādara: jādod cilvēkiem izvēle. Strādājošajiem un paralimpiešiem piedāvātās 160 stundas bez atskaitēm lai paliek, bet pārējiem, teiksim, piedāvāt 80-100 stundas bez atskaitēm vai reālo stundu skaitu ar atskaitēm. Ar iespēju savu izvēli pēc trim mēnešiem mainīt, ja saprasts, ka sākotnējā izvēle nav izdevīga.

———

Raksta autores viedoklis var nesakrist ar apvienības Apeirons viedokli.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa