Projekts “Kultūrvēsturiskais mantojums visiem”

7. maijs. 2024

Ir svarīgi, ka vide ir piekļūstama ikvienam – cilvēkiem ar īslaicīgiem kustību ierobežojumiem, cilvēkiem ar invaliditāti,  ģimenēm ar maziem bērniem, senioriem un citiem, ne tikai parastas sabiedriskās ēkas, bet arī ēkas, kuras ir kultūrvēsturiskas.

Šobrīd Rīgā nav neviens ceļvedis, kurā ir apkopotas visas kultūrvēsturiskās ēkas, kuras ir piekļūstamas ne tikai  cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti, bet ikvienam Rīgas iedzīvotājam vai tās viesim, tāpēc vēlamies jau izveidotajā informatīvajā ceļvedī www.mapeirons.eu apkopot visas Rīgas kulturvēsturiskās ēkas, kuras piekļūstamas sabiedrībai.

Projekta laikā sadarbojoties ar Nacionālo kultūras mantojumu pārvaldi, tiks atlasītas visas kūltūrvēsturiskās sabiedriskās ēkas Rīgā. Projektam tiks piesaistīti brīvprātīgie, kuri tiks apmācīti par to, ko ir svarīgi zināt apsekojot kultūrvēsturiskas ēkas, kā izvērtēt vidi un kā to piefiksēt.

Svarīgi, ka projekts neaprobežosies tikai ar ēku apsekošanu, bet arī ar 2 podkāstiem jeb raidierakstiem, kuri būs arī video formātā, kā ar ar diviem viedokļrakstiem, kas tiks publicēti un aktualizēti par tēmu lsm.lv.

Projekta beigās tiks rīkots pasākums Rīgas domē un Nacionālājā kultūras mantojumu pārvaldē, kurā organizācijas Apeirons vides piekļūstamības eksperts Jurģis Briedis ar vadību un brīvprātīgajiem prezentēs projekta rezultātus un aktualizēs kultūrvēsturiskā mantojuma piekļūstamības nozīmi ikvienam sabiedrības loceklim. Šī aktivitāte nodrošinās savsatrpējās sadarbības attīstību ar Rīgas domi un Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi.

Lai cilvēki ar invaliditāti, ģimenes ar bērniem, kuriem bērni vēl atrodas bērnu ratiņos un vecāka gada gājuma cilvēki spētu veiksmīgāk integrēties sabiedrībā, viens no svarīgiem priekšnosacījumiem ir vienādas iespējas, tai skaitā vienāda piekļuve sabiedriskām ēkām, tai skaitā kulturvēsturiskajām ēkām.

Ja vēlies kļūt par brīvprātīgo projektā piesakies šeit: https://forms.gle/DdMmuGDMtiMGejZGA 

Projekta laika periods no 01.05.2024 – 15.11.2024

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas  ietvaros.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa