Aktualizējot kultūras mantojuma pieejamību izveidoti divu raidieraksti projekta “Kultūrvēsturiskais mantojums visiem” ietvaros

23. oktobris. 2024

Latvijā aktuālais jautājums par kultūras mantojuma pieejamību un saglabāšanu ieguvis jaunu izpausmi divos jaunizveidotos raiderakstos, kas šodien tika oficiāli publicēti. Šie raidieraksti aicina plašāku sabiedrību un profesionāļus iesaistīties sarunās par kultūras vērtību saglabāšanas nozīmi un nākotnes iespējām.

Šie raidieraksti ir nozīmīgs solis, lai pievērstu uzmanību jautājumiem, kas bieži paliek ēnā. “Kultūras mantojums ir mūsu identitātes un kopienas pamats. Lai tas saglabātu nozīmi, tam jābūt pieejamam ikvienam, neatkarīgi no tehnoloģiskajiem vai fiziskajiem ierobežojumiem,” norāda nodibinājuma “Invalīdu un viņu draugu apvienības “APEIRONS”” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis.

Sabiedrībai pieejami divi raidieraksti jeb sarunas, kas pieejamas gan audio, gan video formā, kā arī tiem ir zīmju valodas tulks un titri.

Pirmajā sarunā Raimonds Smagars iztaujās Juri Dambi un Elīnu Rožulapu, lai noskaidrotu, kas tiek uzskatītas par kultūrvēsturiskām ēkām. Kāpēc kultūrvēsturiskajam mantojumam jābūt pieejamam ikvienam? Izzinās, kāda ir šī brīža situācija ar pieejamību un kultūras mantojumu. Kā arī jautās, kas ir galvenie šķēršļi, kas kavē to, lai vide tiktu veidota pieejama ikvienam.

Savukārt otrā sarunā tiks iztaujāts Jurģi Briedi un Alīna Beitane. Sarunā Jurģis pastāstīs ar ko atšķirās vides pieejamība no universālā dizaina, savukārt Alīna dalīsies ar savu pieredzi darbojoties kā brīvprātīgā projektā “Kultūrvēsturiskais mantojums visiem”

Abi raidieraksti ir pieejami populārākajās straumēšanas platformās, tostarp Spotify un Youtube.com. Klausītāji un skatītāji tiek aicināti dalīties ar savām domām un ierosinājumiem par to, kā padarīt kultūras mantojumu pieejamāku ikvienam.

Raidieraksti jeb sarunas tapušas ar Rīgas pilsētas sabiedrības integrācijas programmas finansiālu atbalstu.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa