Parasta neparasta dzīve. Kā Vaivaros ārstē ievainotos ukraiņu karavīrus

18. aprīlis. 2023

Vaivaros tagad ārstē un rehabilitē frontē ievainotos ukraiņu karavīrus. Ik mēnesi centra Vaivari mediķi pieņem vairāk nekā 150 pacientu no Ukrainas - daudziem burtiski palīdz nostāties uz kājām.

 

Sprādziena bīstami ievainojumi no lauskas un šāviņiem ir vieni no vissmagākajiem militārajā medicīnā. Šādas traumas rezultātā Igoram Mihailovam ir bojāta roka un kāja, kas kājas traumas dēļ nevar veikt pēkšņas kustības. Tāpēc karavīrs nevar pat piecelties no gultas vai apsēsties bez  palīdzības.

Igors tika ievainots pagājušajā vasarā Kremenčugā atvaļinājuma laikā, kad viņš kopā ar sievu devās uz pārtikas veikalu. Tajā brīdī tirdzniecības centrā trāpīja raķete. Kad viņš pamodās apmēram piecas minūtes vēlāk, plaukstas locītavas jau nebija.

Tur bija daudz gružu. Igors bija šokā, viņš nejuta sāpes. Tikko redzēja, ka nav rokas. Viņš norāva stieples gabalu un pārtījaa roku, lai nezaudētu daudz asiņu. Pēc dažām stundām glābēji viņu izvilka no tirdzniecības centra drupām. Viņa sieva gāja bojā, taču viņš par to uzreiz neuzzināja. Pēc kara sākuma Mihailovs gribēja aizvest sievu un meitu no Ukrainas uz Poliju, bet viņas vēlējās palikt mājās. Tagad viņa meita gaida savu tēvu dzimtajā Poltavā.

Igors cer, ka ārsti Latvijā palīdzēs viņam atkal nostāties uz kājām un viņš drīz viņu apskaus. Viņam priekšā ir ilgs fizioterapijas kurss un gatavošanās protezēšanai. Brīvprātīgais Ivans Lipinskis ir vēl viens Vaivaru rehabilitācijas centra pacients. Kad viņš ieradās Latvijā, viņš gandrīz nespēja staigāt.

Pateicoties ārstam, viņš tagad var brīvi pārvietoties. Ivans patiešām cer pabeigt ārstēšanos aprīlī, pirms meitas dzimšanas dienas. Ģimene ar nepacietību gaida viņu Kijevā. Ivana pirmo operāciju Ukrainā veica Latvijas ārsti. Pēc tam tie paši ārsti ieteica viņam atbraukt uz Latviju, lai veiktu rehabilitāciju. Atveseļošanās ir bijusi lēna. Ivans atceras, ka viņam bija grūti paciest sāpes: medikamenti ilgu laiku nepalīdzēja. Dažus pirmos mēnešus pēc traumas viņš gandrīz nespēja kustēties, sieva viņu baroja ar karoti. Taču tagad vissarežģītākais ir beidzies. Viņš cer, ka drīz atgriezīsies mājās un pat varēs kopā ar bērniem pagalmā spēlēt futbolu. Kopš 2014. gada Latvijā darbojas Ukrainas militārpersonu rehabilitācijas programma.

 

Avots: www.currenttime.tv

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa