Paralimpiskā sporta diena Rīgas pilsētā

15. aprīlis. 2018

Sacensības notiks 2018. gada 19. maijā, sporta centrā „Ķeizarmežs”, Ezermalas iela 30, Rīga.

Paralimpiskā sporta diena Rīgas pilsētā
Sacensību informācija
Vieta un laiks
Sacensības notiks 2018. gada 19. maijā, sporta centrā „Ķeizarmežs”, Ezermalas iela 30, Rīga.
Paralimpiskā sporta diena – Sacensības individuālos sporta veidos –
➢ peldēšana,
➢ pauerliftings,
➢ galda teniss,
➢ mehāniskā airēšana uz ergometriem Concept,
➢ galda hokejs,
➢ novuss,
➢ šautriņu mešana.
Komandu sporta veidos –
➢ Boccia,
➢ Bocce,
➢ grīdas kērlings,
➢ sēdvolejbols.
Sacensībās piedalās cilvēki ar invaliditāti gan pieaugušo, gan bērnu un  jauniešu grupās. Lai radītu veselīgu konkurenci sportistu starpā, kā sacensību dalībnieki tiks pieaicināti arī vadošie paralimpisko sporta veidu sportisti gan kā sacensību dalībnieki, gan arī, kā savu sporta veidu federāciju pārstāvji.
Mērķis – Popularizēt sportu un sporta aktivitātes starp cilvēkiem ar invaliditāti, kā vienu no aktīvas un veselīgas dzīves principiem. Piesaistīt sportam bērnus un jauniešus, radīt interesi par paralimpisko sportu viņu ģimenes locekļiem, skolotājiem. Apzināt cilvēkus ar invaliditāti, kuri nākotnē savu dzīvi varētu saistīt arī ar profesionālo paralimpisko sportu.
Sacensību programma
*Dalībnieku reģistrācija no plkst. 9-00 – 9-45
Atklāšanas ceremonija plkst. 10-00
Sacensību sākums no plkst. 10-30
Sacensības notiks: 11 sporta veidos – sacensību norises laiki:  *Lūgums ņemt vērā faktu, ka viens dalībnieks drīkst pieteikties ne vairāk kā 5 sporta veidos, izņēmums ir šautriņu mešana – tas drīkst būt arī, kā 6 sporta veids.
INDIVIDUĀLIE SPORTA VEIDI
Galda hokejs 10-30 – 13-00
Šautriņu mešana 10-30 – 15-30
Novuss 10-30 – 15-45
Mehāniskā airēšana uz ergometriem Concept 11-00 – 15-00
Peldēšana 12-00 – 14-30
Galda teniss 11-00 – 15-30
Pauerliftings 13-00 – 14-30
KOMANDU SPORTA VEIDI
Boccia 11-00 – 13-30
Bocce 11-00 – 15-00
Sēdvolejbols 11-00 – 15-30
Grīdas kērlings 12-30 – 15-00
Sacensību noslēgums un apbalvošana 16-00. – 16-30
Sacensību dalībnieki
Sacensībās piedalās cilvēki ar invaliditāti no 10 gadu vecuma. *Katrs dalībnieks ar parakstu pieteikumā – pats atbild par sava veselības stāvokļa atbilstību sacensībām! *Par bērnu piedalīšanos sacensībās ir atbildīgi vecāki, asistenti vai skolu pasniedzēji.
Sporta kompleksā ir jāierodas sporta tērpā un sporta apavos, sacensību dalībniekiem obligāti, līdzbraucējiem – jābūt maiņas apaviem.
Pieteikumi
Pieteikšanās sacensībām līdz 08. 05. 2018., plkst. 16-00. Pieteikties var trīs dažādos veidos:
1. Pieteikuma formu var aizpildīt elektroniski www.lpkomiteja.lv
2. Aizpildīt pieteikuma formu, kas pievienota Nolikumam un nosūtīt to uz e-pasta adresi ulmane.inese@inbox.lv .
3. Pieteikties var zvanot pa tālruni – 20363331, darba dienās no 9-00- 16-00.
Tiem dalībniekiem, kuri būs pieteikušies līdz noteiktajam datumam, tiks nodrošinātas siltas pusdienas, T-krekls ar sacensību simboliku.
Dalībniekiem, kuri uz sacensību dienu ieradīsies bez iepriekšējas pieteikšanās – pusdienas un T-krekls netiek garantēti, kā arī piedalīties varēs tikai tajos sacensību veidos, kur sarakstā vēl būs brīvas vietas. Sporta veidu sacensību norise
Galda teniss – sacensībās piedalās sportisti divās vecuma grupās līdz 21 gadam un no 22 gadiem un vecāki, apvienotajās meiteņu un zēnu, kā arī sieviešu un vīriešu klasēs. Atsevišķa disciplīna cilvēkiem, kuri ikdienā pārvietojas ratiņkrēslā – apvienotā klase. Sacensības notiks pēc izslēgšanas sistēmas, sacensību dalībnieku pāri tiks sastādīti pēc izlozes, katrā spēlē būs tikai viens sets līdz 11 p-tiem. Spēles par 3.vietu un 1.vietu būs līdz diviem uzvarētiem setiem līdz 11 p-tiem.
Galda hokejs – sacensībās piedalās sportisti divās vecuma grupās līdz 18 gadiem un no 19 gadiem un vecāki, apvienotajās meiteņu un zēnu, kā arī sieviešu un vīriešu klasēs. Sacensības notiks pēc izslēgšanas sistēmas, sacensību dalībnieku pāri tiks sastādīti pēc izlozes.
Peldēšana – sacensības piedalās sportisti divās vecuma grupās līdz 21 gadam un no 22 gadiem un vecāki, apvienotajās meiteņu un zēnu, kā arī sieviešu un vīriešu klasēs. Sacensības notiks divos peldēšanas veidos 25m distancē – brasā, uz muguras un 50m brīvajā stilā. Atsevišķas disciplīnas cilvēkiem, kuri ikdienā pārvietojas ratiņkrēslā. Sacensībās piedalās tikai sportisti ar peldēšanas iemaņām. Līdzi jābūt – peldkostīms/peldbikses, peldcepure, baseinam piemēroti apavi, ziepes un dvielis.
Šautriņu mešana – sacensībās piedalās sportisti divās vecuma grupās no 10 gadiem līdz 18 gadiem un no 19 gadiem un vecāki, apvienotajās meiteņu un zēnu, kā arī sieviešu un vīriešu klasēs. Atsevišķa disciplīna  cilvēkiem, kuri ikdienā pārvietojas ratiņkrēslā. Sacensības notiks ieskaitē no 3 metieniem ar 2 izmēģinājuma metieniem.
Pauerliftings – sacensības piedalās sportisti pēc svara kategorijām, dāmu un kungu konkurencē. Sportistu vecums no 16 gadiem. Sacensību dalībnieku svēršanās no plkst. 13-00.
Novuss – sacensībās piedalās sportisti divās vecuma grupās līdz 18 gadiem un no 19 gadiem un vecākiem, atsevišķās meiteņu un zēnu, kā arī sieviešu un vīriešu klasēs. Sacensības notiks pēc izslēgšanas sistēmas, sacensību dalībnieku pāri tiks sastādīti pēc izlozes. Atsevišķa disciplīna cilvēkiem, kuri ikdienā pārvietojas ratiņkrēslā. Katrā spēlē notiks tikai viens sets. Finālspēle notiks līdz diviem uzvarētiem setiem.
Mehāniskā airēšana Concept II sacensībās piedalās sportisti divās vecuma grupās līdz 18 gadiem un no 19 gadiem un vecākiem, atsevišķas grupas dāmām un kungiem. Sacensībās var piedalīties arī cilvēki, kuri pārvietojas ratiņkrēslos un paši var pārsēsties. Airēšanas distance tiek veikta uz laiku, distances garums 500m, 1000m.
Boccia – sacensībās piedalās komanda no 3 spēlētājiem (cilvēki ar kustību traucējumiem), divās vecuma grupās no 10 gadiem līdz 18 gadiem un no 19 gadiem un vecākiem, apvienotajās meiteņu un zēnu, kā arī sieviešu un vīriešu klasēs.
Bocce – sacensībās piedalās komanda no 4 spēlētājiem (cilvēki ar intelektuālās attīstības traucējumiem), divās vecuma grupās no 10 gadiem līdz 18 gadiem un no 19 gadiem un vecākiem, apvienotajās meiteņu un zēnu, kā arī sieviešu un vīriešu klasēs.
Grīdas kērlings – sacensībās piedalās komanda no 3 spēlētājiem, divās vecuma grupās no 10 gadiem līdz 18 gadiem un no 19 gadiem un vecākiem, apvienotajās meiteņu un zēnu, kā arī sieviešu un vīriešu klasēs
Sēdvolejbols – sacensības notiks starp komandām (sieviešu, vīriešu, jauktā) 3 pret 3. Laukuma izmēri ir 4m garumā 4,5m platumā, tīkla augstums 1,15m. Komandas tiksies pēc izslēgšanas sistēmas pa vienam setam līdz 21 punktam. Fināla spēle notiks līdz diviem uzvarētiem setiem līdz 21 punktam.
Dalībnieku apbalvošana
Ar kausiem tiks apbalvoti katra sporta veida uzvarētāji, pirmo trīs vietu ieguvējus apbalvos ar sacensību medaļām. Sacensību organizatori paredz apbalvošanu arī ar pārsteiguma balvām no sacensību   atbalstītājiem.
Organizācija un vadība
Sacensības organizē Latvijas Paralimpiskā komiteja. Sporta veidu tiešo vadību veic apstiprināta tiesnešu un sekretariāta kolēģija.
Papildus informācija:
Inese Ulmane – mob. 20363331
Daiga Dadzīte – mob. 29462443.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa