Liepājas Neredzīgo biedrībā 23. maijā notiks labdarības koncerts

15. maijs. 2018

23. maijā plkst. 19:00 Liepājas Neredzīgo biedrības (LNB) lielajā zālē norisināsies labdarības koncerts, kas tiek rīkots, lai iegūtu finansiālos līdzekļus pirts ēkas būvniecībai sociālās rehabilitācijas centra cilvēkiem ar invaliditāti lauku vidē „Dvēseles veldzes dārzs” teritorijā.

Koncerts norisināsies divās daļās. Koncerta pirmajā daļā uzstāsies Latvijā plašu atpazīstamību ieguvušais mūziķis Zigfrīds Muktupāvels, bet otrajā daļā būs iespējams dzirdēt E. Melngaiļa Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņu “Melngaiļskolas Bigbends” dalībniekus Jāņa Ivuškāna vadībā kuri koncertā izpildīs, galvenokārt, Raimonda Paula dziesmas.

Pirts ēkas būvniecību ierosinājuši cilvēki ar invaliditāti, kuri nereti vēlas apmeklēt sabiedriskus pasākumus un citas publiskas vietas, piemēram, publisko pirti, bet tajās viņiem ir jāsaskaras ar apkārtējo pārspīlētu uzmanību un komentāriem, dažreiz pat ar nosodījumu, kā arī ne visās pirtīs ir ievēroti universālā dizaina un drošības principi. Piedzīvojot šādu pieredzi, cilvēkiem rodas sociālā spriedze savas ierobežotās funkcionalitātes dēļ. Rezultātā cilvēki ar invaliditāti sāk norobežoties no sabiedrības un izveidojas psiholoģiskā barjera.

Pirts cilvēkiem ar invaliditāti sākotnēji sniegs iespēju pārvarēt psiholoģisko barjeru starp sev līdzīgiem cilvēkiem, kas palīdzēs saņemt nepieciešamo iedrošinājumu, lai iekļautos sabiedrībā. Ar pirts ēkas būvniecību Liepājas Neredzīgo biedrība vēlas piedāvāt cilvēkiem ar invaliditāti vienlīdzīgas tiesības un iespējas, līdzīgi kā tiek piedāvātas veseliem cilvēkiem, piedāvājot baudīt pirts procedūras.

Koncerts notiks Liepājas Neredzīgo biedrības Lielajā zālē, Ganību ielā 197/205, 2. stāvā (ieeja no Dunikas ielas puses). Ieeja pret ziedojumu: sākot no 5 EUR. Iegūtie ziedojumi tiks izmantoti pirts ēkas būvniecībai sociālās rehabilitācijas centra “Dvēseles Veldzes dārzs” teritorijā. Visi interesenti un atbalstītāji ir laipni aicināti apmeklēt koncertu.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa