Liepājā sāksies nodarbību cikls vecākiem bērnu garīgās veselības jautājumos

28. janvāris. 2019

Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija organizēs pieredzējušu speciālistu vadītas nodarbības vecākiem par bērnu garīgās veselības veicināšanu, un pirmais nodarbību cikls sāksies šodien informē pašvaldības pārstāve Kristīne Čabikina.

Nodarbību mērķis ir izglītot vecākus par bērnu emocionālo attīstību un uzlabot vecāku un bērnu savstarpējās attiecības.

Kopumā notiks divi nodarbību cikli – nodarbības vecākiem, kuru bērni ir pusaudžu vecumā, un vecākiem, kuru bērni ir vecumā no dzimšanas līdz septiņiem gadiem.

Nodarbību cikls, kas paredzēts vecākiem, kuru bērni ir pusaudžu vecumā, tiks sākts šodien plkst. 18 radošā psiholoģijas centra “Ģimenei” telpās, Brīvības ielā 9. Nodarbību cikls sastāvēs no desmit nodarbībām, un tās notiks pirmdienās no plkst. 18 līdz 20. Nodarbības vadīs vecāku programmas “Ceļvedis, audzinot pusaudzi” sertificēta vadītāja Ilze Niedre.

Katra nodarbība būs par savu tēmu, piemēram, pusaudžu un vecāku tiesības, pienākumi un atbildība, veselīgs dzīvesveids, emociju pašregulācija, disciplinēšana, dzīves prasmes, pusaudžu seksualitāte.

Savukārt otrais nodarbību cikls “Bērna emocionālā audzināšana” vecākiem, kuru bērni ir vecumā no dzimšanas līdz septiņiem gadiem, tiks sākts 7. februārī plkst. 18 Radošā psiholoģijas centra “Ģimenei” telpās. Arī šis nodarbību cikls sastāvēs no desmit nodarbībām, kuras notiks ceturtdienās no plkst. 18 līdz 20. Lekcijas pasniegs sociālā pedagoģe un sertificētas programmas “Bērnu emocionālā audzināšana” vadītāja Ineta Jaunskalže.

Nodarbībās tiks aplūkotas daudzveidīgas tēmas, piemēram, kā veicināt bērnos spēlēšanās prasmi un fantāziju, kā disciplinēt bērnu, kā veicināt ķermeņa kontroli un pozitīvu pašvērtējumu, drošu piesaisti. Tiks runāts arī par bērna attīstību un temperamentu. Visām desmit lekcijām būs atšķirīgas tēmas.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa