Latvijas Bērnu dzirdes centrā būs pieejama Baltijā unikāla diagnostikas iekārta

4. marts. 2019

Ar iedzīvotāju un mobilo sakaru operatora SIA "Latvijas mobilais telefons" (LMT) atbalstu Latvijas Bērnu dzirdes centrā būs pieejama Baltijā unikāla diagnostikas iekārta.

Lai rūpētos par dabu un palīdzētu bērniem, kuri cieš no dzirdes traucējumiem, LMT kopā ar “Latvijas Zaļo punktu” pērn uzsāka kampaņu “Visu cieņu vecajam telefonam”. Tajā ikviens Latvijas iedzīvotājs tika aicināts nodot pārstrādei nolietotos mobilos tālruņus. LMT klientu centros visā Latvijā tika izvietoti veco tālruņu nodošanas punkti, kur nevajadzīgās ierīces nodot atkārtotai pārstrādei.

Ļoti liela daļa no nolietoto tālruņu īpašniekiem pēc vecā tālruņa novērtēšanas izvēlējušies saņemt nevis atlaidi vai dāvanu karti LMT pakalpojumu apmaksai, jaunu iekārtu un aksesuāru iegādei, bet atpirkuma summu ziedojuši Latvijas Bērnu dzirdes centram.
Nepilna gada laikā – periodā no 2018.gada martam līdz decembrim – Latvijas iedzīvotāji pārstrādei nodeva 14 956 tālruņus. Pārvēršot tos ziedojumā, Latvijas Bērnu dzirdes centram iegādāta Baltijā pirmā dzirdes diagnostikas iekārta “Neuro-audio”. Tā turpmāk nodrošinās iespēju noteikt objektīvu dzirdes slieksni jau ļoti agrīna vecuma bērniem, neizmantojot vispārējo anestēziju, tādējādi uzlabojot bērnu dzīves kvalitāti.

Iekārtas dāvinājuma pasākums notiks trešdien, 6.martā, plkst.13 Latvijas Bērnu dzirdes centrā Veselības centrā “Biķernieki” Lielvārdes ielā 68/1, Rīgā.

Par projekta gaitu un nākotnes plāniem, šķirošanas un tehnoloģiju pārstrādes ietekmi uz vidi, kā arī jauniegādātās iekārtas nozīmi bērnu dzirdes traucējumu diagnosticēšanas jomā stāstīs Latvijas Bērnu dzirdes centra vadītāja Sandra Kušķe un LMT prezidents Juris Binde.

Pasākumā piedalīsies arī Latvijas Bērnu dzirdes centra mazie pacienti ar vecākiem, kā arī “Latvijas Zaļā punkta” direktors Kaspars Zakulis.

Informācija, kā nodot veco telefonu un ziedot: https://domazali.lmt.lv/lv

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa