Labklājības departaments aicina šūt aizsargmaskas

12. oktobris. 2020

Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar Rīgas Sociālo dienestu uzsāk radošu iniciatīvu „Radi prieku un vairo drošību”, kuras mērķis ir uzšūt sejas aizsargmasku sev, radiem, draugiem, kaimiņiem un citiem līdzcilvēkiem.

😷 Šobrīd ir aktualizējies jautājums par sejas aizsargmasku valkāšanu, rūpējoties par savu un līdzcilvēku veselību un drošību, bet, vai zināji, ka masku drīkst arī pats uzšūt un nēsāt? Tas it nemaz nav sarežģīti, galvenais ir gribēt to darīt!
😷 Sejas aizsargmasku šūšanas iniciatīvā ar prieku ir gatavi iesaistīties gan Rīgas Sociālā dienesta Dienas centri pilngadīgām personām „Ābeļzars”, „Kastanis”, „Vecmīlgrāvis”, „Rīdzene”, „Ķengarags”, kopienas centrs „Ābeļzieds”, kā arī sadarbības partneru dienas centri, piemēram, nedzirdīgo dienas centrs „Rītausma”, biedrības „Saule” Dienas centrs, „Svētā Ģimenes Māja”, nodibinājums “CARITAS Latvija” un citi.
😷 Maskai jābūt izgatavotai no blīva auduma kombinācijām un jāsatur vismaz divus slāņus. Maskai ir cieši jāpieguļ sejai, to piestiprinot ar auduma lentēm vai gumijām aiz ausīm. Vienlaikus maskai jābūt tādai, lai tā ļautu brīvi elpot un būtu ērti lietojama. Maskai jābūt viegli mazgājamai, lai to varētu lietot atkārtoti. Tieši šādas sejas aizsargmaskas šūs Rīgas Sociālā dienesta dienas centru un sadarbības partneru dienas centri.
😷 Šī iniciatīva dienas centros ir ļoti vērtīga ne tikai no sabiedriskā, bet arī no socializēšanās aspekta. Eksperti norāda, ka ilgstošs stress, ko radījusi pandēmija, pasliktina gan fiziskās, gan psihoemocionālās veselības stāvokli, cilvēki kļūst vientuļāki.
😷 Uzšūt un uzdāvināt sejas aizsargmasku, iepriecināt līdzcilvēkus, tas taču ir tik vienkārši, turklāt tas neprasa daudz. Tuvojas arī valsts svētku laiks, aiz kalniem nav Ziemassvētku gaidīšana un šāda, pašu rokām, ar rūpību un mīlestību gatavota sejas aizsargmaska būs pati labākā dāvana kādam senioram vai daudzbērnu ģimenei! Praktiska dāvana kā apliecinājums tam, ka spējam izrādīt rūpes viens par otru!
😷 Rīgas domes Labklājības departaments aicina šai iniciatīvai pievienoties arī citus – biedrības, nevalstiskās organizācijas, dienas centrus, uzņēmumus un ikvienu individuāli, kurš to vēlas!
🎁 Uzšujiet masku un uzdāviniet kādam, kas Jums blakus!

 

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa