“Labestības dienas” koncertā saziedoti 91 249 eiro

6. jūnijs. 2018

Svētdien, 27. maija vakarā, Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā norisinājās "Latvijas neatkarīgās televīzijas" (LNT) un sadarbības partneru Bērnu slimnīcas fonda un mazumtirdzniecības veikalu tīkla "Rimi Latvia" akcijas "Labestības diena" koncerts, kurā aicināja ziedot akcijas vēstnešiem Agnijai, Robertam, Veronikai, brāļiem Kristoferam un Emīlam, kā arī vēl 14 bērniem visā Latvijā.

Akcijas vēstnesei, vienpadsmit gadus vecajai Agnijai, ir kustību traucējumi, tādēļ meitenei vajadzīgas ortozes un fizioterapija, 13 gadus vecajam Robertam jāveic onkoloģiska operācija, pēc kuras būs nepieciešama ilgstoša rehabilitācija. Veronikai, kura ir nepilnus trīs gadus veca, nepieciešama palīgierīce un fizioterapija, vienam no brāļiem – deviņus gadus vecajam Kristoferam – ir runas un attīstības traucējumi, tādēļ viņam var palīdzēt ABA terapija, savukārt otram brālim, septiņus gadus vecajam Emīlam, diagnosticēts autisms, tāpēc viņam nepieciešams nodrošināt ABA terapiju, audiologopēdu un speciālu pedagogu.

Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa sacīja, ka “Labestības dienas” akcijas jēga ir bērni, kuriem palīdzēts jau iepriekšējos gados. “Mēs esam šiem bērniem iedevuši ļoti vērtīgu ceļamaizi, un viņu vecākiem vārdos neaprakstāmu sajūtu, ka vēl kādam tepat blakus arī rūp. 4000 eiro par ortozēm, 22 000 eiro par operāciju – lielākajai daļai vecāku šīs abas summas ir vienlīdz nesasniedzamas, bet laimīgā kārtā Latvijā ir gandrīz divi miljoni cilvēku. Lai palīdzētu visiem 19 bērniem, pietiktu ar 90 000 labu cilvēku, kuri būtu gatavi noziedot vienu eiro un 42 centus. Būsim viens otram atbalsts un kopā ar ziedojumu sniegsim bērniem sajūtu, ka viņi mums ir svarīgi,” uzsvēra Dambiņa.

Mediju grupas “All Media Baltics” vadītāja Latvijā Baiba Zūzena atzīmēja, ka “Labestības diena” ir izmainījusi Latviju. “Līdz šim mēs kopā esam spējuši no sirds iepriecināt un atbalstīt 491 bērnu Latvijā. Ģimenēm, kuru bērni nonākuši veselības grūtībās, esam spējuši sniegt pašu svarīgāko – ticību un cerību. Spēja būt līdzās ne tikai priecīgos brīžos, bet arī grūtībās, ir nobriedušas sabiedrības pazīme. Kopā mēs varam padarīt dzīvi labāku daudzām ģimenēm Latvijā, un liels jums paldies par to,” sacīja Zūzena.

Vienlaikus “Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Preisa sacīja, ka visus šos 12 gadus “Rimi Latvia” spējis atbalstīt daudzus bērnus, kas apliecina, ka sabiedrība ir gatava palīdzēt ne vienu reizi vien. “Tā ir ļoti spēcinoša sajūta – zināt, ka apkārt ir cilvēki, kuriem rūp un kuri ir gatavi atdot kaut ko no sevis, lai palīdzētu otram. Ja mērķis ir labs un nodoms ir cēls, tad darbi nekad neapstājas. Tāpēc arī šoreiz varējām dāvāt bērniem cerību uz sapņa piepildījumu, jo “Rimi Latvia” ziedojumu kastītēs jau patlaban atrodas vairāk kā 15 000 eiro,” norādīja Preisa.

Vēl līdz 25. jūnijam iedzīvotāji varēs ziedot “Rimi” un “Supernetto” veikalos, Bērnu slimnīcas fonda mājas lapā, kā arī zvanot pa tālruni 90006486, ziedojot vienu eiro un 42 centus.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa