Kā tikt laukā no Aptiekas ielas?

5. februāris. 2010

Kas atrodas Aptiekas ielā? Viena no ieejām Rīgas Psihoneiroloģiskajā slimnīcā, uz kuru daudzi dodas ne tikai ārstēties, bet arī pēc izziņām un uz 7. VDEĀVK. Tiesa, ir arī cita ieeja Tvaika ielas pusē (Tvaika iela ir oficiālā adrese, tur pa vārtiem iebrauc mašīnas), bet tuvāk VDEĀVK ēkai atrodas tieši Aptiekas iela. Pa to arī notiek lielākā gājēju pārvietošanās.

Kā tikt laukā no Aptiekas ielas?
Baiba Bicēna 2010-10-20 17:20:24
Tilta ielā iepretī Aptiekas ielas krustojumam atrodas autobusu un trolejbusu pietura virzienā no centra, bet Sarkandaugavas ielas pusē – pietura braucējiem virzienā uz centru. Tur ir arī tramvaju pieturas. Satiksme šajā rajonā ir ļoti dzīva. Netālu ir dzelzceļa pārbrauktuve un, to slēdzot, pie pārbrauktuves regulāri sastājās mašīnu rindas līdz pat Duntes ielai un vēl tālāk. Šajā gadījumā virknē sastājas neskaitāmas vieglās automašīnas, autobusi, lielie kravas auto ar benzīna pārvadāšanas cisternām, un gājēju pāreja kļūst nesaredzama.
Kādreiz diezgan vienkārši Tilta ielu varēja pāriet Sarkandaugavas ielas krustojumā, jo tur ir luksofori. Bet tas bija tad, kad darbojās kinoteātris Aurora un tā priekšā bija lielas laukums. Situācija sarežģījās jau pirms daudziem gadiem, kad bijušā kinoteātra telpās iekārtojās viens no pirmajiem privātklubiem LEO, un apkārt laukumam tika uzcelts apkārt akmens mūris kā cietoksnim, starp mūri un tramvaja sliedēm atstājot šauru, šauru celiņu, kuram divi gājēji var tikai sāniski viens otram garām paspraukties – nemaz nerunājot par māmiņām ar bērnu ratiņiem vai cilvēkiem ar ratiņkrēsliem. Šis mūris savulaik uzcelts, neievērojot nekādas saprāta robežas. Grūti saprast arī tos, kas izdeva atļauju gājēju ceļa sašaurināšanai.

Teorētiski krustojumu var pāriet arī tieši Aptiekas ielas galā. Bet! Kā jau minēts, satiksme tur ir ļoti dzīva. Cilvēks pieturā izkāpj no autobusa, skatās pa kreisi. Ja mašīnas nenāk, iet līdz vidum. Skatās, vai nenāk no labās puses. Iet pāri. Bet tur no kreisās puses var nākt tramvajs, jo priekšā vēl sliežu ceļš. Leksi atpakaļ – ielēksi tieši mašīnās. Nekādas saliņas, kur apstāties, vidū nav.
Iet uz Tvaika ielas un benzīntanka pusi? Pāreja (bez luksofora) tur ir, bet kāds ir celiņš gar Psihoneiroloģiskās slimnīcas žogu? Vēl trakāks nekā gar LEO! Tur vispār nekāda trotuāra nav, ir iemīta tikai taciņa. Taču arī pa to cilvēki spiesti iet. Galu galā Aptiekas ielā atrodas ne tikai slimnīca, bet arī dzīvojamie nami. Taciņa ir ļoti slīpa, ar akmeņaina, ar slīpumu uz tramvaja sliežu pusi. Neņemos spriest, kas tur notiek slidenā laikā. Un tad, kad sniegs piesnidzinājis celiņu pie LEO cietokšņa mūra.
Ņemot vērā to, ka te ir nozīmīgs ceļš uz ārstniecības iestādi, tur ir ne tikai kas jādara, bet jādara steidzīgi.

Bildes apskatāmas galerijā Draugos!

2010-10-20 17:20:24
Komentāri
aptiekars
2010-10-23 16:00:25
No Aptiekas ielas pashus neizlaizh! 🙂 Tikai ar arstu ietekumu!!

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa