Kā iepazīstināt sabiedrību ar Labākas dzirdes un runas mēnesi?

7. maijs. 2019

Maijs ir Labākas dzirdes un runas mēnesis. Pasākumi, ko Amerikas Runas-valodas-dzirdes asociācija (ASHA) iesaka sabiedrības informēšanai skolās, pašvaldībās un citur.

Sabiedrības informēšana

Informējiet plašsaziņas līdzekļus. ASHA sniedz preses relīzes veidnes savā mājaslapā, kas ir pielāgojamas un lietojamas, lai saistītos ar plašsaziņas līdzekļiem un pastāstītu par agrīnu problēmas atklāšanu. Vietējie sabiedrisko attiecību šovi ir laba vieta, kur viesoties un runāt par komunikāciju traucējumu pazīmju atpazīšanu valsts pazīmju identifikācijas kampaņas ietvaros. Vietējie laikraksti var vēlēties atvērt sleju par bērnu komunikācijas problēmām.

Apmeklējiet vietējos likumdevējus un/vai organizējiet valsts atbalsta dienu. ASHA sniedz ieteikumus, kā uzsākt un vadīt veiksmīgu tikšanos ar valsts likumdevējiem. ASHA aicina sazināties ar ASHA valsts atbalsta komandu jautājumu risināšanā. Jūs varat arī uzaicināt likumdevējus, lai parādītu, ko jūs darāt savā darba vietā.

Organizējiet sarunas. Sazinieties ar vietējo bibliotēku par semināra organizēšanu par tematu „Jūsu bērna sagatavošana lasīšanai un rakstīšanai”. ASHA ir sagatavojusi lietošanai gatavas prezentācijas par šo tēmu. Protams, jūs varat izstrādāt paši savas tēmas prezentāciju. Jūs varat sadarboties arī ar vietējām izglītības iestāžu nodaļām, komunikāciju centriem, bērnu sporta iestādēm vai citām vietām un kļūt par vieslektoru.

Izvēlieties labi apmeklētas vietas pašvaldībā, lai dalītos ar informāciju. Pašvaldību centros, vietējās kafejnīcās un daudzās citās apkārtnes vietās mēdz būt ziņojumu stendi un informācijas galdi, kur jūs varat atstāt materiālus.

Esiet sabiedriski. Labākas dzirdes un runas mēneša laikā regulāri publicējiet faktus, saistītus rakstus un citu informāciju jūsu sociālajos tīklos par komunikācijas traucējumiem. Aiciniet cilvēkus dalīties un publicēt tālāk.

Skolās

Diskutējiet ar bērniem par efektīvu komunikāciju. Pajautājiet bērniem, kādi vārdi viņiem nāk prātā, kad viņi domā par komunikāciju. Izveidojiet „vārdu mākoņus” par šo tēmu un izvietojiet klasē.

Esiet radoši. Dodiet bērniem zīmēšanas uzdevumu, piemēram, attēlot, kāpēc komunikācija ir svarīga un ko tā nozīmē viņiem. Zīmējumus var izvietot klasēs, kafejnīcās vai uz ekrāniem skolā. Var izmantot ideju par dziesmas sacerēšanu par komunikāciju un spēles par komunikācijas tēmām. Sadarbojieties ar skolotājiem , lai izveidotu resursus un aktivitātes, kas būtu izmantojamas klasēs un vairotu izpratni par komunikāciju.

Izplatiet un attēlojiet materiālus. Sūtiet vēstules vecākiem par agrīnu komunikācijas traucējumu atpazīšanu. Izmantojiet plakātus par pazīmju identifikāciju galvenajās iestādēs, vestibilos vai citās vietās, lai piesaistītu skolēnu, vecāku un skolotāju/administratoru uzmanību.

Izglītojiet savus kolēģus. Ievietojiet materiālus (ar labumiem) skolotāju, administratoru un skolu konsultantu pastkastēs; piesakieties runāt darbinieku sanāksmēs; noorganizējiet darbinieku pusdienas, lai pastāstītu viņiem par saviem pakalpojumiem. Bieži ir noderīgi runāt ar skolotājiem par balss problēmām, ar ko viņi saskaras, un sniegt labas balss higiēnas ieteikumus.

Sadarbojieties ar skolas/vidusskolas karjeras konsultantu. Akcentējiet runas-valodas patoloģijas un audioloģiju un attiecīgās karjeras iespējas.

Privātpraksē un/vai slimnīcās

Apmeklējiet birojus. Atnesiet uz vietējā pediatra biroju vai citu klīnikas nodaļu materiālus par saviem pakalpojumiem vai konfekšu kasti ar savu vizītkarti, lai informētu/atgādinātu viņu par saviem pakalpojumiem, ja ir pacienti, kam tie ir vajadzīgi.

Rīkojiet pieņemšanas. Uzaiciniet kolēģus no citām nodaļām vai pašvaldības cilvēkus uz pieņemšanu. Jūs varat izvēlēties sniegt īsu prezentāciju vai vienkārši veltīt laiku sarunām un izdalīt informāciju un atspirdzinājumus.

Organizējiet bezmaksas dzirdes pārbaudes. Šie parasti ir vispopulārākie Labākas dzirdes un runas mēneša pasākumi. ASHA piedāvā arī savu veidlapu dzirdes pārbaudes rezultātu oficiālai noformēšanai. ASHA sniedz arī daudz izdales materiālus par audioloģiju, kurus var izdalīt dzirdes pārbaudes vietās.

Noorganizējiet informācijas galdiņu kafejnīcā ārpus slimnīcas/ārstniecības iestādes. Izdaliet ausu aizbāžņus vai citas vienkāršas lietas kopā ar informāciju par komunikācijas traucējumiem un jūsu iestādi.

Izvietojiet plakātus/materiālus labi apmeklētās vietās. Noskaidrojiet par materiālu izvietošanas iespēju mēneša laikā iestādes vestibilā vai citā labi apmeklētā vietā. ASHA piedāvā iegādāties kampaņas plakātus uzmanības piesaistīšanai.

Amerikas Runas-valodas-dzirdes asociācija (ASHA) ir valsts profesionāla, zinātniska un akreditēta asociācija ar 204 000 biedriem un filiālēm, kuru vidū ir audiologi, runas-valodas patologi, runas, valodas un dzirdes jomas zinātnieki, audioloģijas un runas-valodas patoloģijas atbalsta personāls un studenti.

Pasākums walk 4 hearing ASV

Attēlā:  ASV tradicionālais “Gājiens labākai dzirdei”

http://www.sadzirdi.lv/jaunumi/params/post/1790853/ka-iepazistinat-sabiedribu-ar-labakas-dzirdes-un-runas-menesi

 

 

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa