Noslēdzies pirmais vājdzirdīgo bērnu talantu konkurss

22. augusts. 2018

Noslēdzies pirmais Latvijas Vājdzirdīgo atbalsta asociācijas “Sadzirdi.lv” un labdarības organizācijas “Palīdzēsim.lv” vājdzirdīgo un ar ierobežotām iespējām bērnu talantu konkurss “Ko tu proti”.

Fantastisks gandarījums par bērnu sniegumu, pozitīvi radošo noskaņu pasākuma laikā un iedvesmas pilnajiem skatiem nākotnē!
Konkursa vadītājas lomu bija uzņēmusies aktrise Samira Adgezalova, un, kā jau īstos konkursos, arī šajā bija žūrija, kura dalībniekus uzmundrināja un iedrošināja nākamajiem priekšnesumiem. Žūrijas sastāvs šoreiz sievišķīgi maigs – dziedātājas Marija Naumova un Aija Vītoliņa, audiologopēde Daiga Lagzdiņa un konkursa idejas autore Laila Zemīte.

Daudziem no konkursantiem vājdzirdības dēļ nav viegli iemācīties runāt, kur nu vēl dziedāt vai skaitīt dzejoli, vājredzības dēļ saskatīt instrumenta taustiņus vai stīgas, tādēļ jo īpašs prieks par bērnu sasniegto.

Katrs dalībnieks drosmīgi kāpa uz skatuves, priecējot skatītājus un žūriju ar dziesmu, dzejoli, deju vai skaņdarbu, izbaudot iespēju parādīt savu talantu plašai publikai. Koncertu iesāka vājredzīgā un vājdzirdīgā Elīna, krietni iesildot publiku ar Eda Šīrana dziesmu „Shape of you”, kam sekoja aplausu un ovāciju vētra. Konkursa turpinājumā kultūras pils “Ziemeļblāzma” kamerzāli pieskandināja Mārča, Andreja un Aleksandra, Amandas, Agates, Kaspara deklamētie dzejoļi, Haralda un Emīlijas virtuozie skaņdarbi uz klavierēm, Lauras, Odrijas un Aleksandras, Kaspara un Mihaila liriskie dziedājumi, kā arī uz konkursu bija ieradies īsts cirks ar dalībniekiem Zinti, Ilvaru un Ievu. Beatrise demonstrēja pašas modelētos un šūtos tērpus – smalkas blūzītes un svārkus, bet Elizabetes valsi palīdzēja iegriezt Rodrigo. Kavējoties atmiņās par nesen piedzīvotaiem Dziesmu un deju svētkiem, māsu Emīliju izdancināja brālis Roberts. Koncertu noslēdza vājredzīgais Kirils, priecējot ar ģitāras priekšnesumu, kas aizkustināja visus zālē sēdošos.

Konkursa laikā bija baudāmi ne tikai skatuviskie priekšnesumi, bet arī vairāku mazo mākslinieku, kā piemēram, Stellas, Artūra, Madaras un arī citu bērnu darbi.

Paldies mazajiem māksliniekiem par izturību, uzņēmību un drosmi!

Kā viesmāksliniece konkursantus noslēgumā pārsteidza jaunā dziedātāja Roberta Džesika Larka, kura izpildīja vairākas populāras dziesmas.
Izbaudījuši “Kaļķu vārti” gardās pusdienas, pateicoties Kultūras pils “Ziemeļblāzma” viesmīlībai, bērni devās radošā pastaigā uz skatu torni , bet vecāki atgriezās zālē, lai pavadītu laiku kopīgās saturīgās sarunās.

“Projekts tiek finansēts A/S “Latvijas valsts meži” Sociālās palīdzības programmas ietvaros, ko administrē fonds Ziedot.lv”.

Paldies visiem atbalstītājiem, kas palīdzēja īstenot konkursu:
Kultūras pils “Ziemeļblāzma”
SIA “A Fruits”
SIA “Amber Distribution”
Mārtiņa Beķereja
SIA “Gemoss”
SIA “Elme Messer L”
SIA “BRT”
SIA „Orkla Confectionery & Snacks Latvija”
SIA “Greta”
SIA “UKTU” , XSports veikalam

Un lielais paldies mūsu lieliskajiem brīvprātīgajiem: Dairai, Monikai, Danielai, Artim, Silvestram, Danai, Emīlijai, Robertam, Lailai, Viviānai un Karīnai.

www.palidzesim.lv

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa