Izstāde “Skola”. Vai pieejama?

5. februāris. 2014

Drīzumā, no 28. februāra līdz 2. martam Ķīpsalas izstāžu centrā jau divdesmito reizi notiks izstāde "Skola". Un turpat blakus būs "Baltijas grāmatu svētki".

Kā parasti, pieteikušās daudzas profesionālās vidusskolas, tehnikumi, koledžas, augstskolas un dažādu kursu rīkotāji – nāciet pie mums, nāciet!
Ienāca prātā: kādas iespējas šajās skolās ir mācīties cilvēkiem ar invaliditāti? Kā ar visu šo mācību iestāžu pieejamību? Kā ar iekļaujošo izglītību? Izstādē varētu būt liels stends “Iekļaujošā skola” vai “Skola visiem” – ar dažādu palīglīdzekļu demonstrāciju un lekcijām pasniedzējiem un pašiem izglītojamiem un viņu vecākiem: skolu pieejamība audzēkņiem ratiņkrēslos, atbalsta programmas un palīglīdzekļi vājredzīgiem un vājdzirdīgiem bērniem, atbalsta programmas bērniem ar garīgo atpalicību, ar disleksiju… Varētu demonstrēt gan speciāli pielāgotas datorprogramas, gan FM sistēmas, tiflotehniku, un vēl daudz ko… Tas būtu interesanti arī tiem, kam šos palīglīdzekļus pašiem nevajag, bet kuri nakotnē var strādāt pie to uzlabošanas!
Šī ideja man ienāca prātā, kārtējo reizi Evas Birznieces dienasgrāmatā lasot ierakstu par to, ka izglītības iestādes atsakās izstrādāt atbalsta programmas skolēniem ar disleksiju un disgrafiju. Nez, cik Brensonus mēs tādējādi esam zaudējusi, un cik zaudēsim vēl? Vai skolas, kuras pieteikušas dalību izstādē, par to kaut ko zina?
Arī blakusesošajā grāmatu izstādē derētu demonstrēt lasīšanas palīgierīces, kuras izmanto cilvēki ar redzes traucējumiem un disleksiju. Varbūt kādam tās var noderēt.
Līdz izstādes sākumam vairs nav daudz laika – tikai desmit dienas. Šogad droši vien vairs nevarēs paspēt kaut ko sagatavot. Bet nākamgad?

2014-02-16 18:59:15

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa