Invalīdu un viņu draugu biedrības Apeirons pārstāvji viesosies Eiropas Parlamentā

16. oktobris. 2005

Pēc Eiropas Parlamenta deputāta Roberta Zīles (TB/LNNK) uzaicinājuma Invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" pārstāvji 12. oktobrī viesosies Eiropas Parlamentā (EP) Briselē. Iespēju apmeklēt EP izmantos 3 cilvēki ratiņkrēslos, kā arī personas ar cita veida invaliditāti.

Apmeklējuma programmā iekļauta iepazīšanās ar EP, tikšanās ar EP deputātu R.Zīli, kā arī Eiropas Nāciju grupas (UEN) un Invaliditātes intergrupas līdzpriekšsēdētāju Braienu Krouliju (Brian Crowley).

R.Zīle uzskata, ka Latvijas invalīdu vizīte būs labs vides pieejamības pārbaudījums ne vien Eiropas Parlamentam, bet arī ceļojuma nodrošinātājiem – Rīgas un Briseles lidostām, kā arī aviokompānijai AirBaltic. “Pirmkārt, no pašiem invalīdiem varēsim dabūt objektīvu salīdzinājumu par vides pieejamību avio pasažieriem ar īpašām vajadzībām Rīgā un Briselē. Otrkārt, ceram uz sekmīgas sadarbības nodibināšanu ar EP starp EP Invaliditātes intergrupu, kas pārstāv cilvēku ar dažāda veida invaliditāti intereses ES institūcijās “, uzsver R.Zīle.

Invalīdu un viņu draugu biedrība “Apeirons” sabiedriskie eksperti jau iepriekš sekmīgi sadarbojusies ar EP deputātu R.Zīli. Pēc deputāta lūguma biedrības eksperti snieguši savu vērtējumu topošajai EP regulai par personu ar ierobežotām pārvietošanās spējām tiesībām, ceļojot ar gaisa satiksmi.

Invaliditātes intergrupa ir neformāla EP starp politiska grupa, kas apvieno vairāk kā simts EP deputātus no visām 25 dalībvalstīm. Intergrupa EP aktualizē invalīdu tiesību jautājumus un sadarbojas ar Eiropas Invaliditātes Forumu, lai nodrošinātu intergrupas dalībnieku un invalīdu nevalstisko organizāciju ciešu sadarbību gan Eiropas, gan nacionālajā līmenī.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa