Invalīdi – Latvijas bankrota stūrakmens?

5. februāris. 2010

Latviju pāršalca ziņa, ka autotransporta sistēma Latvijā ir uz bankrota robežas un vainīgi ir... invalīdi! Jā, jā! Nevis krīze, nevis slikts menedžments un loģistika, bet tieši invalīdi!

Invalīdi ļaunprātīgi braukā ar sabiedrisko transportu un izmanto savas atlaides sabiedriskajam transportam un savukārt valsts nespēj vairs samaksāt par šī pakalpojuma izmantošanu. Vēl vairāk! Ļaunprātīgie invalīdi pārdod, iedod un kopē savas invalīdu apliecības un dod tās cilvēkiem, kuriem nav invaliditātes un tie arī uz nebēdu braukā sabiedriskajā transportā, kaut arī ir veseli kā rutki!

Nu šausmas, kas atklājās un pie visa vainīgi ir invalīdi!

Tomēr šai medaļai ir arī otra puse. Iespējams, ka ir gadījumi, kad invalīda apliecību izmanto citi cilvēki. Un cilvēku negodīgums ir tikpat liels kā invalīdu tā arī neinvalīdu starpā, tomēr nevar visas valsts neizdarības novelt uz cilvēku ar invaliditāti pleciem un kā vienīgo sistēmu ieteikt tādu, ka pašam cilvēkam ir jānopērk biļete un pēc tam reizi mēnesī jānodod Sociālās palīdzības dienestā, kur profesionāli sociālie darbinieki, caurskatīs čekus, biļetes, salīdzinās maršrutus un tad atbilstoši kaut kādam rehabilitācijas plānam, iespējams arī kādu daļu atmaksās atpakaļ. Varbūt skaidrā, varbūt uz kartes, varbūt pasta bankā, bet šā vai tā radot papildus atkarību no sociālajiem dienestiem un radot papildus apgrūtinājumu.

Vai tomēr nebūtu bijis labāk, ja invalīdu apliecību vietā VDEĀvK izsniegtu elektroniskas identifikācijas kartes ar iestrādātiem čipiem, kurus varētu izmantot ne tikai sabiedriskajā transportā, bet arī saņemot citus valsts pakalpojumus? Vai nebūtu ērtāk, ja visa informācija būtu apkopota vienkopus un valsts vienmēr varētu notiekt kāds palīdzības apjoms ir sniegts vienam cilvēkam? Vai nebūtu labi, ja varētu noteikt precīzu statistiku par cilvēku ar invaliditāti stāvokli? Vai nebūtu labi, ja Invaliditātes ekspertīzes komisijai piešķirtos Eiropas līdzekļus varētu izmantot tā , lai vienreiz sakārtotu šo sistēmu un katru gadu no jauna kādam nevajadzētu pierādīt, ka invalīdi ir noveduši Latvijas valsti līdz bankrotam….

2010-11-22 10:58:47

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa