Homo Novus teātra izrādes būs pieejamas skatītājiem ar funkcionālajiem traucējumiem

6. septembris. 2021

No 8. līdz 18. septembrim Rīgā un reģionos norisināsies starptautiskais Jaunā teātra festivāls “Homo Novus”. Šogad programmā iekļauti darbi, kas paredzēti arī nedzirdīgiem skatītājiem, teksta izrādes, kuras varēs pieredzēt arī cilvēki ar redzes traucējumiem, kā arī izrāde, kas notiks ar tālruņa starpniecību.

Festivāla organizētāji informē, ka visās festivāla norises vietās būs brīvprātīgie asistenti, kuriem varēs uzdot jautājumus vai lūgt palīdzību. Asistenti būs atpazīstami pēc dzeltenajiem T-krekliem.

Homo Novus programma

Homo novus programmaIzrāde “Klausīšanās” ir speciāli veidota nedzirdīgai un vājdzirdīgai publikai!

Izrādes, kuras ir pieejamas nedzirdīgiem un vājdzirdīgiem cilvēkiem:
• 8.–18.09. (13.09. – slēgts) “Atrastos zābakos” (Liene Pavlovska, Rīga). Bez maksas. Norises vieta – Vidzemes tirgus.
• 12.–18.09. “Barošana” (Samuli Laine, Helsinki). Cena: 10 EUR. Izrādes garums – 25 min. Norises vieta – Vidzemes tirgus.
• 11., 12.09. “Klausīšanās” (Live Art Society, Helsinki). Sākums pl. 19:00, izrādes garums – 50 min. Cena – 15 EUR/10 EUR. Norises vieta – Ģertrūdes ielas teātris.
• 11., 12.09. “Diorāma” (Ingri Fiksdāla, Oslo). Sākums pl. 19:00, izrādes garums – 60 min. Cena – 15 EUR/10 EUR. Norises vieta – Koklītes, Zvejniekciems.
• 15., 16.09. “Vienradžus meklējot” (Kjāra Bersani, Pjačenca). Sākums pl. 18:30, izrādes garums – 40 min. Cena – 10 EUR/5 EUR. Norises vieta – Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (ieeja no parka puses).
• 13.08.–31.10. “Pateikts neonā” (Tims Etčelss, Šefīlda). Pilsētvides instalācijas. Dažādās Rīgas vietās (vairāk informācijas mājaslapā homonovus.lv).
Detalizētāka informācija par katru notikumu un atrašanās vietu pieejama festivāla mājaslapā homonovus.lv.

Vides pieejamība

Festivālā vēlamies nodrošināt iespēju ikvienam piedzīvot laikmetīgā teātra izrādes neatkarīgi no pieejamības prasībām. Šogad programmā iekļauti darbi, kas paredzēti arī nedzirdīgiem skatītājiem, teksta izrādes, kuras varēs pieredzēt arī cilvēki ar redzes traucējumiem, kā arī izrāde, kas notiks ar tālruņa starpniecību. Tajā varēs piedalīties no jebkuras vietas, kur ir pietiekams tālruņa tīkla pārklājums. Katrai izrādei esam norādījuši piekļuves iespējas.

Ja jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir radušies jautājumi, lūdzam savlaicīgi rakstīt mums uz e-pastu info@theatre.lv vai zvanīt Lībai pa tālruni +371 28649014.

Visās festivāla norises vietās būs pieejami arī brīvprātīgie asistenti. Viņiem varat uzdot jautājumus vai lūgt palīdzību. Asistentus varēs atpazīt pēc viņu dzeltenajiem T krekliem.

 

VIDES PIEEJAMĪBAS APRAKSTI NORISES VIETĀS

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa