06 Nov

Uzmanību, mainīts datums un laiks! 6. novembrī Facebook tiešraidē Ramona Petraviča

1. novembris. 2020

Runāsim un uzzināsim par 2021. gada budžetu un ar to saistītajām būtiskajām izmaiņām labklājības jomā. Tiek gaidīts vēsturiski vislielākais minimālo pensiju, valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta un GMI (garantēto minimālo ienākumu) pieaugums, izmaiņas likumā par sociālo apdrošināšanu, alternatīvo nodokļu režīma ieviešana un citi nozīmīgi jautājumi, kas ietekmēs ikviena cilvēka ikdienu.

Vai izdosies mazināt sociālo netaisnību un veikt pagājušajā gadā iesākto ienākumu līmeņa celšanu cilvēkiem, kuri dzīvo uz nabadzības robežas? Kā labklājības ministre vērtē pieņemtās izmaiņas, un vai tās spēs mazināt sociālo plaisu starp dažādām iedzīvotāju grupām?
Vai sakarā ar Covid-19 vīrusa inficēto iedzīvotāju skaita pieaugumu tiek plānots ieviest papildus atbalsta pasākumus iedzīvotājiem?
No 2021. gada 1. jūlija tiek plānotas būtiskas izmaiņas valsts finansētajā asistenta pakalpojumā. Asistentu atalgojuma palielināšanai valdība piešķīrusi 9,5 miljonus eiro. Tiks vienkāršota arī asistentu atskaitīšanās kārtība, atsakoties no atskaišu sistēmas. 0,5 miljoni eiro nākamā gada budžetā paredzēti pabalsta saņēmēju loka paplašināšanai, tostarp ģimenes valsts pabalstu par bērnu ar invaliditāti izmaksās līdz viņa 20 gadu vecumam. Vai gaidāmās pārmaiņas nesīs būtiskas izmaiņas pakalpojuma saņēmējiem?
Valdība akceptējusi izmaiņas likumā par sociālo apdrošināšanu. Plānots, ka no 2021. gada 1. janvāra vairākām iedzīvotāju grupām (tai skaitā cilvēkiem, kuri saņem vecuma pensiju, personām ar I un II grupas invaliditāti) minimālās iemaksas nebūs jāveic.
Sabiedrībā kritiku izpelnījās sākotnējais plāns, ka alternatīvajos nodokļu režīmos strādājošajiem būtu jāmaksā sociālās iemaksas no pilnas minimālās algas arī tad, ja strādājošais nesaņemtu minimālo algu. 2021. gada alternatīvo nodokļu režīms paredzēs iedzīvotājiem ar ienākumiem zem minimālās algas (500 eiro) vērsties sociālajā dienestā, lai varētu neveikt pilnu minimālo sociālo iemaksu.
Vai šīs izmaiņas sniegs gaidīto rezultātu?
Kā pašvaldībām izvērtēt prioritātes, lai sniegtu dažādus sociālos pakalpojumus vai ieguldītu līdzekļus infrastruktūrā un vēl par citiem svarīgiem jautājumiem uzzināsiet aktuālajā sarunā.
Pievienojieties Facebook tiešraidei un uzdodiet savus jautājumus!
Interesantākā jautājuma uzdevēju gaida vērtīga balva.

Raidījumā ar labklājības ministri Ramonu Petraviču sarunāsies sociālais mentors, biedrības “Wings for Wheels” valdes locekle Santa Survila un  Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis.

Aktuālās sarunas saite tiešraidei 6.novembrī plkst. 16. https://www.facebook.com/santa.survila

Plakāts

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa